شماره تماس

051-38762118-19

چابهار، یکی از زیباترین شهرهای جنوبی ایران در کرانهٔ اقیانوس هند قرار دارد. اسکله آن توانایی پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران به‌شمار می‌رود. به دلیل تولید و واردات و صادرات بسیاری که در این شهر رونق دارد، نیاز به ساخت سردخانه چابهار به وجود می آید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط نگهداری مواد غذایی مختلف و ساخت سردخانه چابهار بیشتر آشنا کنیم؛ پس با صنایع برودتی برادران حقیقی همراه باشید. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه چابهار همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

 

تعریف سردخانه

سردخانه همانطور که از اسمش پیداست اتاقی برای سرد نگه داشتن محصولات غذایی، دارویی، میوه جات، صیود است. از سردخانه برای برای حفظ کیفیت مواد استفاده می شود. وظیفه سردخانه ها جلوگیری از فاسد شدن محصولات داخل اتاقک است.

اگر شما قادر نباشید که کالاهای خود را به مدت طولانی و بدون آسیب در سردخانه نگه دارید، سردخانه مورد نظر از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و استاندارد نیست. به طور معمول از سردخانه‌ها در کارخانه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، انبارها، رستوران‌ها و هتل‌ها بزرگ به منظور نگهداری از مواد غذایی مانند گوشتی، سبزیجات، لبنیات و همچنین مواد و محصولات کشاورزی و دارویی استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی بیش‌تر سردخانه چابهار و انواع آن خواهیم پرداخت.

انواع سردخانه چابهار از لحاظ دما

سردخانه-چابهار

سردخانه ها انواع گوناگونی دارند که هرکدام کاربرد و مزایای خاص خود را دارا هستند. اگر قصد دارید از سردخانه برای نگهداری محصولات و کالاهای خود استفاده کنید، بهتر است ابتدا با انواع سردخانه چابهار آشنایی داشته باشید. سردخانه‌ها را می‌توان از نظر دما به سه دسته تقسیم کرد :

  • سردخانه بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر از جمله یکی از رایج‌ترین انواع سردخانه‌ها هستند. دمای سردخانه بالای صفر، دمای بالاتر از نقطه انجماد است. (معمولا بین 2 تا 4 درجه سانتی گراد) از سردخانه‌های بالای صفر می‌توانید برای خنک نگه داشتن و حفظ کیفیت مواد غذایی مختلفی مانند میوه و سبزی، لبنیات و گوشت تازه و سردخانه موز استفاده کنید.

  • سردخانه زیر صفر

از دیگر انواع سردخانه‌ها از نظر دما می‌توان به سردخانه‌ زیر صفر اشاره داشت. این نوع از سردخانه‌‌ها بر خلاف انواع بالای صفر، دمایی کم‌تر از دمای انجماد دارند. (معمولا -18 درجه سانتی گراد) از سردخانه چابهار زیر صفر برای نگهداری مواد یخ زده و منجمد استفاده می‌شود. برای مثال می‌توانید موادی مانند گوشت و مرغ یخ زده را در این نوع از سردخانه‌ها نگهداری کنید. این نوع سردخانه برای ماهی ها مناسب است.

نوعی از سردخانه ها نیز هستند که دو کار سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر را انجام می دهند که به آنها سردخانه دومداره گفته می‌شود.

  • سردخانه تونل انجماد

دسته سوم از انواع سردخانه چابهار تونل انجماد است. از سردخانه تونل انجماد برای یخ زدن بسیار سریع مواد غذایی استفاده می‌شود. دمای معمول در تونل‌های انجماد -40 درجه سانتی گراد است. تونل انجماد می‌تواند به سرعت دمای یک محصول را به -18 درجه سانتی گراد برساند.

کاربرد های سردخانه چابهار

کاربرد-های-سردخانه-چابهار

چابهار معروف است به تولید موز زرد و ماهی های گوناگون، برای این محصولات و دیگر محصولاتی که نیاز به نگهداری در سردخانه است. نیاز به بهترین نوع سردخانه و تجهیزات آن است.

سردخانه موز چابهار

موز از تولیدات داخلی کشور ایران است که 80 درصد تولیدات موز از شهر چابهار تامین می شود. موز سبز در چابهار بسیار محبوب است، و برای نگداری حجم بزرگی از موز ها و دیگر میوه ها در چابهار نیاز به سردخانه هایی با کیفیت و اصولی است

سردخانه ماهی چابهار

استان سیستان و بلوچستان با 181 هزار کیلومترمربع وسعت و 300 کیلومتر مرز آبی از کرانه‌های آبی دریای عمان قرار دارد. یکی از مزیت‌های نسبی استان در بخش کشاورزی، شیلات و صید و صیادی و آبزی ‌پروری می‌باشد. به دلیل حجم زیاد صید ها و ماهی ها، نیاز به سردخانه در چابهار می باشد. بهترین سردخانه چابهار برای ماهی را از گروه صنایع برادران حقیقی بخواهید. سردخانه ها در صورت نگهداری نادرست دچار خرابی می شوند که نیاز به تعمیرات سردخانه برای آنها است.

 

قیمت سردخانه چابهار

سردخانه‌ برای سرد نگه داشتن مواد غذایی یا دارویی و همچنین حفظ کیفیت آن‌ها استفاده می‌شوند. سردخانه‌ چابهار را می‌توان از نظر دما و گاز مبرد استفاده شده در آن‌ به دسته‌های گوناگونی تقسیم کرد. در این مقاله به معرفی سردخانه‌های بالای صفر و زیر صفر و همچنین تونل انجماد پرداخته شد.

شماره تماس برای احداث سردخانه در چابهار؟

جهت احداث و خرید سردخانه در چابهار و استعلام قیمت با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

شماره تماس:09159171605

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست