انتخاب مبرد ایده آل برای سردخانه

انتخاب اینکه سردخانه صنعتی از نوع آمونیاکی یا فریونی باشد، یکی از مباحث مهم در سردخانه ها است. برای انتخاب یک مبرد ایده آل نکات زیر را در نظر بگیرید:

یکی از خاصیت های ترمودینامیکی مهم مبرد ها، دمای جوش و دمای انجماد آن است. دمای جوش مبرد باید در فشار اتمسفر پایین باشد تا نیازی به ایجاد خلأ نداشته باشیم و دمای انجماد آن هم زیر دمای کارکرد سیستم باشد.

  • یک مبرد مناسب باید ضریب هدایت بالایی داشته باشد تا سرعت انتقال حرارت در اواپراتور و کندانسور بالا باشد.
  • ویسکوزسیته ی مبرد باید تا جایی که امکان دارد پایین باشد تا افت فشار پایین آمده و در نتیجه مقاومت و اصطکاک به هنگام حرکت مبرد کم شود.
  • مبرد استفاده شده از لحاظ شیمیایی ثابت باشد و دچار تجزیه حرارتی نشود. مبرد انتخابی در صورت ترکیب با رطوبت نباید قابلیت خورندگی داشته باشد.
  • حرارت نهان تبخیر مبرد باید بالا باشد، در این صورت مقدار کمی از آن حرارت زیادی را جذب می کند. این موضوع از لحاظ اقتصادی نکته مهمی محسوب می شود.
  • گرمای ویژه مبرد مایع تا حد امکان پایین و گرمای ویژه بخار آن بالا باشد.

بررسی سیکل تبرید در سردخانه ها

اساس کاری تمام سیستم های تبریدی از جمله سردخانه های صنعتی ، گردش مبرد در یک سیکل بسته می باشد. به طوریکه مبرد مورد نظر چهار فرایند اصلی تراکم، تقطیر، انبساط و تبخیر را طی می کند. سیستم هایی که تراکم گاز از فشار اواپراتور به فشار کندانسور طی دو مرحله انجام شود سیستم های دو مرحله ای و سیستم هایی که عمل تراکم در یک مرحله انجام گیرد سیستم یک مرحله ای گویند.

در سیکل های تبرید دو مرحله ای گاز خروجی از کمپرسور فشار پایین، توسط پاشش مایع مبرد در آن که در سیستم های فریونی رایج است و یا توسط تخلیه در یک مخزن مایع با فشار میانی (اینترکولر) که در سیستم های آمونیاکی رایج می باشد، خنک می شود. از سیستم های دو مرحله ای در دماهای پایین در سردخانه های زیر صفر، تونل های انجماد و چیلر های زیر صفر استفاده می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید