شماره تماس

051-38762118-19

مینی چیلر ها، چیلرهای کوچکی هسـتند که برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. اساس کار شان مانند چیلرهاست که با خنک کردن آب در اپراتور و ارسال آن برای فن کویل ها، سرمایش مورد نیاز ساختمان را فراهم می کند. در واقع نسبت به چیلر ابعاد کوچک تر و ظرفیت کمتری دارد و معمولا به صورت هوا خنک (کندانسور هوا خنک) ساخته می شود و نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد.

دستگاه سرد کننده ای است که ابعاد آن بسیار جمع و جور (compact) بوده و به راحتی و بدون نیاز به موتورخانه در اماکن مختلف مسکونی ، اداری ، تجاری ، ورزشی ، صنعتی و … نصب می شود. اگر نیاز بیشتر از ظرفیت یک مینی چیلر یا چیلر آپارتمانی باشد می توان از چند مینی چیلر به صورت ترکیبی با یکدیگر استفاده نمود.

گروه صنایع برادران حقیقی، با تولید انواع سردخانه و تونل انجماد با بیش از 30 سال تجربه در خدمت شما عزیزان است.در این مقاله با انواع چیلر و عملکرد آن آشنا می شویم. جهت خرید و استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

دستگاه مینی چیلر چیست؟

مینی-چیلر

مراحل عملکرد دستگاه مینی چیلر - چیلر برای منزل مسکونی

1

مینی چیلر تراکمی دقیقا مشابه چیلر تراکمی بر پایه سیکل تبرید تراکمی (کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور ، شیر انبساط و مبرد) کار می کند و در مداری بسته عمل سرد سازی آب انجام می شود.

2

سپس این آب سرد شده با لوله کشی به واحدهای توزیع کننده ای مانند دستگاه هواساز یا فن کویل ارسال می شود.

3

فن به کار رفته در فن کویل ، هوا را از اطراف لوله های آب سرد عبور داده و هوای خنک را به درون محیط می فرستد.

ظرفیت مینی چیلر

مینی-چیلر-صنعتی

ویژگی‌های دستگاه مینی‌چیلر

مشخصات و امتیازات مینی‌چیلرهای
صنایع برودتی حقیقی

محدوده ظرفیت ۷/۳ تا ۸ تن تبرید

دارای دو کمپرسور اسکرال برند کوپلند آمریکا

دارای پمپ و مخزن آب

رنج کارکرد ۱۹ الی ۴۷ درجه در حالت سرمایش

مزایا و معایب مینی چیلر

مقایسه مینی چیلر با داکت اسپلیت

  •  مقایسه هزینه تهیه و اجرا و بهره برداری داکت اسپلیت با مینی چیلر برای هر واحد مسکونی و همچنین انجام صحیح برآورد و مقایسه این هزینه ها به عوامل متعددی مانند برند انتخابی، متراژ زیر بنای واحد، محل و چگونگی اجرا و غیره بستگی دارد.
    اما در شرایط نرمال طبق برآوردها، هزینه تمام شده خرید، نصب و اجرای مینی چیلر + فن کویل سقفی ۴۰% بیشتر از هزینه خرید، نصب و اجرای سیستم داکت اسپلیت برای واحد مسکونی مشابه و با برند مشابه می باشد.
  • در زمینه هزینه های بهره برداری که عمدتا شامل هزینه برق مصرفی + هزینه تعمیرات دوره ای و شارژ گاز مبرد می باشد نیز تفاوت چندانی بین هزینه مصرف برق و دیگر هزینه های بهره برداری داکت اسپلیت و مینی چیلر نیست.

قیمت مینی چیلر - خرید مینی چیلر

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست