شماره تماس

051-38762118-19

ساخت سردخانه کرمان – مزایای استفاده از سردخانه در کرمان چیست

سردخانه-کرمان

یکی از مهم‌ترین نیازهای هر کارخانه، انبار، فروشگاه یا رستوران بزرگ، یک سردخانه قدرتمند است. با استفاده از سردخانه‌ها می‌توان مواد غذایی و محصولات گوناگون را تا مدت‌ها حفظ کرده و از فساد آن‌ها جلوگیری کرد. البته بهره بردن از سردخانه‌ها مزایای دیگری نیز به دنبال دارد که در ادامه به توضیح مختصر آن‌ها خواهیم پرداخت. سردخانه‌ها انواع گوناگونی دارند که بر حسب شرایط و نیاز می‌توان از هر یک از آن‌ها استفاده کرد. در این مقاله به توضیح و بررسی مزایای سردخانه کرمان و همچنین انواع سردخانه‌ های موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

گروه صنایع برادران حقیقی، با تولید انواع سردخانه مانند سردخانه جسد و سردخانه میوه و همچنین سردخانه لبنیات با بیش از 30 سال تجربه در خدمت شما عزیزان است. سرد خانه کرمان، از سردخانه هایی است که گروه برادران حقیقی برای نگهداری مواد غذایی در حجم بزرگ به بازار عرضه داشته است.

در این مقاله با سیستم سردخانه در کرمان آشنا می شویم با ما همراه باشید. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه کرمان همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از سردخانه کرمان چیست

سردخانه کرمان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب استفاده‌ی بسیاری از فروشندگان، کشاورزان و انبارداران از سردخانه‌ها می‌شود، نگهداری طولانی مدت محصول، جلوگیری از خرابی آن و همچنین حفظ کیفیت محصول است. با نگهداری طولانی مدت بسیاری از محصولات به خصوص میوه و سبزیجات ممکن است شاهد فساد شیمیایی، فیزیکی، تغییر رنگ و یا حتی فساد برخواسته از میکروارگانیسم‌ها باشید.

در صورتی که با بهره گرفتن از سردخانه‌ کرمان می‌توانید سرعت انواع فسادها و کاهش کیفیت محصولات را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. در بسیاری از سردخانه‌ها برای کند کردن سرعت فساد ناشی از میکروارگانیسم‌های سرمادوست از نور فرا بنفش استفاده می‌شود. اما سردخانه کرمان تنها برای کاهش سرعت فساد مواد و محصولات گوناگون استفاده نمی‌شود؛ بلکه استفاده از سردخانه‌ها مزایای دیگری نیز به همراه خواهد داشت. برخی از این مزایا عبارت‌انداز :

  • کنترل قیمت در بازار

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سردخانه کرمان کنترل قیمت محصولات گوناگون در بازار است. برای مثال می‌توان به ذخیره کردن میوه یا سبزیجات خاص و فصلی در سردخانه‌ها و عرضه آن‌ها در بازار در فصول خاص اشاره داشت. در فصل‌های خاصی که زمان برداشت میوه مورد نظر نیست، با استفاده از ذخایر سردخانه‌ها و عرضه آن‌ها در بازار می‌توان به نیاز مشتریان پاسخ داده و از بروز حباب قیمت در بازار جلوگیری کرد.

علاوه بر این در فصول برداشت محصول مورد نظر، قیمت محصول با کاهش شدید مواجه نخواهد شد. به طور خلاصه می‌توان گفت که با ذخیره کردن محصولات گوناگون در سردخانه‌ها می‌توان میان عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرد. به همین دلیل بسیاری از باغداران و کشاورزان بزرگ به طور قطع به سردخانه‌ کرمان احتیاج خواهند داشت.

  • بهبود اقتصاد کشور

دومین مزیتی که بسیاری از باغداران، کشاورزان و تولیدکنندگان بزرگ را به بهره گرفتن از سردخانه‌ها تشویق می‌کند بهبود اقتصاد کشور به وسیله افزایش صادرات و کاهش واردات است. با استفاده از سردخانه‌های مناسب می‌توان به راحتی به نیاز داخلی کشور پاسخ گفته و همزمان به رونق اقتصادی کشور نیز کمک کرد. در واقع با بهره‌گیری از سردخانه‌ کرمان می‌توان از کمبود محصولات در بازار داخلی جلوگیری کرده و با صادر کردن محصولات مازاد به کسب درآمد بیش‌تر کمک کرد.

انواع سردخانه‌ کرمان – سردخانه در کرمان

سردخانه کرمان

همان‌طور که گفتیم از سردخانه‌ کرمان (cold storage) برای تنظیم بازار و متعادل‌سازی میزان عرضه و تقاضا استفاده می‌شود. سردخانه‌ها به حفظ کیفیت محصول و همچنین کاهش سرعت فساد آن کمک بسیاری می‌کنند. اما سردخانه‌ها نیز انواع مختلفی دارند که از هر یک برای مقاصدی خاص استفاده می‌شود. برخی از انواع دسته ‌بندی‌هایی که می‌توان برای سردخانه‌ها ارائه داد عبارت است از:

1. سردخانه زیر صفر

سردخانه‌های زیر صفر از دمایی پایین‌تر از دمای انجماد برای سرد نگه داشتن و انجماد محصولات استفاده می‌کنند. سردخانه‌های زیر صفر با نام سردخانه‌های انجماد نیز شناخته می‌شوند. معمولا دمای سردخانه‌های زیر صفر چیزی میان 12- تا 23- درجه سانتی‌گراد است. البته رایج‌ترین دمای سردخانه‌های زیر صفر 18- درجه سانتی‌گراد است که بیش‌تر از دماهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سردخانه‌های زیر صفر مواد و محصولات منجمد از جمله گوشت و مرغ و ماهی منجمد و همچنین سبزیجات منجمد نگهداری می‌شود.

2. سردخانه بالای صفر

در ساخت سردخانه کرمان، سردخانه‌های بالای صفر بر خلاف نوع زیر صفر از دمایی بالاتر از دمای انجماد برای سرد نگه داشتن محصولات استفاده می‌کنند. دمای معمول در سردخانه‌های بالای صفر چیزی میان 1 تا 4 درجه سانتی‌گراد است. سردخانه‌های بالای صفر در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌شوند که در ادامه به معرفی و توضیح مختصر هر یک می‌پردازیم:

  • سردخانه‌های کوتاه مدت

معمولا در سردخانه‌های کوتاه مدت مواد و محصولات مورد نظر به تدریج وارد اتاقک سردخانه شده و پس از مدتی کوتاه (مثلا چند روز) از سردخانه خارج می‌شوند. ماکزیمم زمانی که محصولات در سردخانه کوتاه مدت نگهداری می‌شوند 15 روز است.

  • سردخانه‌های بلند مدت

سردخانه‌های بلند مدت معمولا تحت عنوان سردخانه‌های عمومی احداث می‌شوند و از قوانین مشخصی برای نگهداری مواد و محصولات مختلف استفاده می‌کنند. از برخی موادی که در سردخانه‌های بلند مدت از آن‌ها نگهداری می‌شود می‌توان به میوه و سبزیجات،‌ لبنیات مانند ماست و پنیر، گل و گیاه و همچنین مواد دارویی اشاره داشت.

3. تونل انجماد

از دیگر انواع سردخانه‌ کرمان می‌توان به تونل انجماد اشاره داشت. از مواد غذایی می‌توان به دو شیوه نگهداری کرد. در اولین روش محصولات را در اتاقکی با دمای پایین قرار می‌دهند تا ماده به آهستگی سرد شده یا به دمای انجماد برسد. در روش دوم ماده مورد نظر در تماس مستقیم یا غیر مستقیم ماده منجمدکننده قرار می‌گیرد تا به سرعت منجمد شود.

اما می‌توان به جای تماس محصول مورد نظر با ماده منجمدکننده آن را در معرض جریان هوای سرد و شدید قرار داد تا به انجماد سریع آن کمک کرد. وظیفه تونل انجماد تولید و جریان دادن هوای سرد و شدید در فضای درونی برای منجمد کردن سریع محصولات است.

با استفاده از تونل انجماد می‌توانید به منجمد کردن سریع مواد غذایی کمک کرده و از به وجود آمدن کریستال‌های یخی در آن‌ها جلوگیری کنید. در واقع با استفاده از سردخانه کرمان می‌توانید به حفظ شکل و رنگ مواد و محصولات گوناگون کمک بسیاری کنید.

خرید سردخانه کرمان – قیمت سردخانه کرمان 

همان‌طور که در مقاله بالا گفته شد، استفاده از سردخانه‌ها می‌تواند مزایای بسیاری به دنبال داشته باشد. با استفاده از سردخانه کرمان می‌توانید علاوه بر حفظ شکل و رنگ و کیفیت محصولات و همچنین جلوگیری از فساد آن‌ها، به تنظیم قیمت محصولات در بازار و جلوگیری از به وجود آمدن حباب قیمت نیز کمک کنید.

علاوه بر این با استفاده از سردخانه‌ها قدرتمند می‌توان علاوه بر پاسخگویی به نیاز مشتریان، محصولات مازاد را صادر کرده و به چرخه اقتصاد کشور کمک بسیاری کرد. علاوه بر این در این مقاله به بررسی انواع سردخانه کرمان و موارد استفاده از هر یک پرداختیم.

هزینه ساخت سردخانه کرمان با توجه به عوامل مختلفی مانند ابعاد، تجهیزات لازم و نوع استفاده از آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین سردخانه‌های بسیاری در سراسر کشور مانند سردخانه کرمان وجود دارد که باغداران، کشاورزان و… می‌توانند با اجاره کردن آن‌ها محصولات خود را در این سردخانه‌ها نگهداری کنند. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه کرمان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست