سردخانه دومداره چیست؟

سردخانه دو مداره ، یکی از انواع سردخانه است که قابلیت عملکرد هر دو حالت سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر را داراست.

سردخانه دومداره

انواع سردخانه دومداره

1

سردخانه زیر صفر
سردخانه های زیر صفر برای ایجاد شرایط انجماد و دمای زیر صفر طراحی و ساخته می شوند.
از سردخانه های زیر صفر برای ذخیره و نگه داری مواد غذایی فاسدپذیر مانند گوشت دام و طیور و محصولاتی مانند همبرگر، بستنی و پنیر پیتزا استفاده می شود.
در ایران سردخانه های زیر صفر با قابلیت ایجاد دمای حداکثر ۳۲ درجه زیر صفر و در ظرفیت های ۱.۵ تا ۷۰ اسب بخار تولید می شوند.

2

سردخانه بالای صفر
سردخانه های بالای صفر برای ایجاد شرایط دمای سرد بالای صفر و معمولا ۱ تا ۵ درجه سانتی گراد ساخته می شوند. از این سردخانه ها برای نگهداری موادی مانند میوه و سبزی استفاده می شود زیرا دمای زیر صفر منجر به فساد میکروبی، شیمیایی یا فیزیکی این مواد می شود. استفاده از این سردخانه ها نیازمند اعمال فرایندهای سردکردن، درجه بندی، التیام، واکس زنی و بسته بندی محصولات است.

ساخت سردخانه دو مداره

صنایع برودتی برادران حقیقی با بیش از ۳۵ سال سابقه درخشان در امر اجرا و ساخت انواع طراح های سردخانه های صنعتی در کشور آماده ارائه مشاوره در فرایند راه اندازی و ساخت سردخانه زیر صفر و بالای صفر می‌باشد.

جهت  ساخت و خرید سردخانه دو مداره تماس بگیرید

احداث سردخانه دو مداره

 طرح توجیهی احداث سردخانه دو مداره |  طرح توجیهی احداث سردخانه دو مداره

یکی از موارد مهم در توسعه صنعت، استفاده از انبار و مکانی به عنوان سردخانه است. این امر را تمامی صاحبان ، تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد غذایی به خوبی درک می‌کنند.
شرایط مختلفی در این قشر ممکن است پیش آید که مجبور به استفاده از انبار و سردخانه برای نگهداری مواد غذایی خود شوند از جمله:

·         زمان مناسب برای توزیع کالا نباشد

·         کالای وارداتی منطبق با زمان پخش و عرضه آن در کشور نیست

·         نگهداری بعضی از مواد غذایی خاص برای تاریخ های مهم در کشور جهت جلوگیری از کمبود مواد غذایی مثل ماه رمضان و عید نوروز.

·         نگه داری از مواد اولیه لازم برای تولیدات و کارخانه‌جات

تمامی موارد فوق و مشابه با این دلایل از عوامل اصلی برای احداث سردخانه دو مداره می‌باشد.

جهت مشاوره رایگان جهت گرفتن و دانلود رایگان طرح توجیهی سردخانه دو مداره کافی‌ست با کارشناسان ما در تماس باشید.

 برای مانع شدن از رشد میکرو ارگانیسم‌های سرما دوست، از انواع ترکیبات ضد باکتری و ضد قارچ و یا پرتوهای فرا بنفش استفاده می‌شود. گاها دیده اید که بر روی میوه واکسی زده می‌شود. این از آن رو می‌باشد که این ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. البته اکثرا ترجیح می‌دهند که با استفاده از لامپ‌های فرابنفش در داخل سردخانه استفاده کنند و این‌کار برایشان نسبت به ترکیبات شیمیایی ارجعیت دارد.

در واقع از آن‌جا که فعل و انفعالات گرما باعث تشدید واکنش‌های شیمیایی مثل، رسیدن میوه، لک‌های قهوه‌ای و غیره… می‌شود استفاده ار سردخانه دو مداره نه تنها جلوی خراب شدم و این فعل و انفعالات مواد غذایی را می‌گیرد بلکه با ضدعفونی کردن دوره‌ای می‌‌تواند جلوی بوی نامناسب را نیز بگیرد.

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید