شماره تماس

051-38762118-19

خرید سردخانه جسد همراه با مشخصات فنی انواع سردخانه مرده

سردخانه-جسد

سردخانه جسد (سردخانه بیمارستانی)، محلی است برای نگهداری اجساد انسانی که در بیمارستان ها و یا جاهای دیگر در انتظار شناسایی یا انتقال برای کالبد شکافی و دفن احترام آمیز، مورد استفاده قرار می گیرد.

گروه صنایع برادران حقیقی، با تولید انواع سردخانه و تونل انجماد با بیش از 30 سال تجربه در خدمت شما عزیزان است.  سردخانه کانکسی و سردخانه سالنی، از مدل‌های سردخانه ای است که گروه برادران حقیقی برای حمل جسد و نگهداری آن به بازارعرضه داشته است.

در این مقاله با انواع سردخانه جسد یا همان سردخانه میت آشنا می شویم با ما همراه باشید. جهت خرید و استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

سردخانه جسد بیمارستانی چیست؟

سردخانه-جسد-بیمارستانی
eihf-isofroid.eu

سردخانه جسد (Cold morgue) بیمارستانی یکی از مدل های سردخانه است که برای نگهداری و حتی حمل اجساد تا زمان تدفین و با هدف جلوگیری از گزند تغییرات بیوشیمیایی طراحی و تولید می شود. سرد خانه های جسد انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم

ویژگی سردخانه اجساد چیست ؟

سردخانه های جسد از ورق های گالوانیزه ضد زنگ و یا استیل تولید می شوند و مانند بقیه وسایل برودتی شامل تجهیزات سرمایشی مثل : اواپراتور، موتور سرماساز، کندانسور و گازهای سرمایشی است. اما از سردخانه جسد فقط برای نگهداری طولانی و یا کوتاه مدت جسد استفاده می کنند

انواع سردخانه میت 

1.      سردخانه جسد سالنی و کشویی ؛ سردخانه های طولانی مدت

سردخانه-جسد-سالنی-و-کشویی

این سردخانه برای محافظت از جسم انسان در دمای پایین و فضای بسته، تحت عنوان سردخانه جسد که در یک مکان ثابت صورت می گیرد، قابل استفاده است. سرمای سردخانه این خاصیت را دارد که تجزیه بدن را متوقف کند. می توانید تمام بدن را در محفظه یخچال قرار دهید و حتی از تکه های یخ خشک استفاده کنید.

2.      سردخانه کانکسی ؛ سردخانه های موقت

سردخانه-کانکسی---سردخانه-های-موقت

حوزه های قضایی محلی، فقط از ظرفیت کافی سردخانه برای رسیدگی به تعداد معمول مرگ و میر ناشی از همه دلایلی که انتظار می رود در طول زمان در آنجا رخ دهد، پشتیبانی می کنند. در صورت بروز هرگونه حادثه ای که منجر به مرگ بسیاری از افراد در چنین مدت کوتاهی می شود مانند ویروس کرونا باید از سردخانه های موقتی که به این روند کمک می کنند و همچنین برای حمل جسد مناسب هستند استفاده کرد.

از نظر تئوری، هر فضای یخچالی که به اندازه کافی برای یک فرد مناسب باشد می تواند در چنین شرایطی به عنوان سردخانه موقت عمل کند. در عمل، روشهای آمادگی اضطراری دولت معمولاً امکانات عمومی مناسب مانند یخچال ها را تعیین می کند تا در صورت وجود به عنوان سردخانه عمل کنند.

ویژگی های سردخانه کانکسی

 • محیط ضد میکروب
 • دارای قفل درب خارجی
 • دارای دستگیره رهاسازی ایمنی
 • گیربکس درب گرم شونده
 • واشر مغناطیسی
 • کنترل محیط
 • دارای تایمر یخ زدایی
 • دارای دماسنج از راه دور
 • دارای روشنایی داخلی
 • سقف تاجدار

از طرف دیگر، کامیون های یخچال اغلب به عنوان سردخانه جسد مورد استفاده قرار می گیرند، مزیت آنها این است که معمولاً به آسانی در دسترس هستند و می توانند به راحتی به مکان مورد نیاز منتقل شوند.

در حالی که سردخانه های موقت معمولاً برای حوادث محلی جداگانه ایجاد می شوند، همه گیری (جاری) COVID-19، منجر به ایجاد سردخانه های موقت متعددی در سراسر کره زمین شده است.

دمای استاندارد سردخانه جسد | دمای سردخانه بیمارستان

دمای-استاندارد-سردخانه-جسد

 دمای مثبت

اجساد بین 2 درجه سانتی گراد (36 درجه فارنهایت) و 4 درجه سانتیگراد (39 درجه فارنهایت) نگهداری می شوند. معمولاً از این دما برای نگهداری اجساد تا چند هفته و یا حتی چند ماه استفاده می شود، در این روش اجساد تا زمان تحویل گرفته شدن توسط خانواده قابل نگهداری در سردخانه جسد هستند. این روش از تجزیه جلوگیری نمی کند و با سرعت کمتری نسبت به دمای اتاق ادامه می یابد.

 دمای منفی

اجساد در دمای بین 10- درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) و 50- درجه سانتی گراد (58- درجه فارنهایت) نگهداری می شوند. معمولاً در موسسات پزشکی قانونی استفاده می شود، به ویژه هنگامی که جسد شناسایی نشده است و اجساد در این روش تا 48 ساعت قابل نگهداری در سردخانه هستند. در این درجه حرارت بدن کاملاً یخ زده و تجزیه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، اما از آن جلوگیری نمی شود.

مشخصات فنی سردخانه جسد (سردخانه مرده)

 تجهیزات-سردخانه-های-جسد
برای ساخت استاندارد سردخانه جسد بیمارستان تجهیزاتی لازم است که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم؛
 1. موتور سرما ساز

در سردخانه از موتور سرما ساز، اواپراتور، کندانسور و سایر تجهیزات سرماسازی استفاده می شود. نوع موتور استفاده شده در تولید سردخانه نیز ازجنس کالترون، دانفوس و یا تکامسه است.

 1. بدنه

بدنه سردخانه جسد از ورق های گالوانیزه ضد زنگ و یا استیل تولید می شود. استیل گران تر از ورق های گالوانیزه است اما دوام و عمر بیشتری دارد. بدنه داخلی و خارجی سردخانه باید ضد زنگ باشند تا طول عمر بیشتری پیدا کنند و قابل شستشو پس از تخلیه جسد باشند، به همین دلیل بیشتر سردخانه های جسد کف شور دارند.

 1. پنل کنترل دما

برای کنترل دمای داخل بدنه و میزان دما، پنلی داخل سردخانه جسد نصب شده است که لمسی یا دکمه ای است و اطلاعات کاملی را در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین دستورات کاربر را به موتور رسانده تا درجه دمایی مورد نظر کاربررا تامین کند.

 1. عایق بندی

سرمای تولید شده نباید خارج شود، برای اینکار از یک لایه محافظ استفاده شده است که در بین ورق های خارجی و داخلی قرار داده شده است. این لایه محفاظ عایق سرما نام دارد که جنس آن از فوم تزریقی و یا قالب های پلیمری است. نوع عایق ها متفاوت است که بستگی به بودجه و سلیقه مشتری دارد.

 1. برانکارد قابل جداسازی

در کابین سردخانه برانکاردی برای قرار دادن جسد بر روی آن وجود دارد، این برانکارد از استیل یا ورق گالوانیزه به انتخاب خریدار ساخته خواهد شد، همچنین این برانکاردها قابلیت جداسازی دارند. سردخانه بیمارستان ها با این برانکارد ها به آسانی جسد را از بیمارستان تا ماشین همراهی می کنند بدون اینکه به برانکارد دیگری انتقال داده شوند.

سوالات متداول کاربران

آیا سردخانه های جسد قابل شستشو میباشد؟

بله، بدنه سردخانه های جسد EIG تمام استیل بوده و قابل شستشو میباشد.

سردخانه های جسد چند کابین میباشد؟

سردخانه ها، از تک کابین تا چندین کابین بر اساس شفارش مشتری و بسته به نیاز آنها تولید می شود.

دمای سردخانه بیمارستانی به چه صورت است؟

سردخانه های بیمارستانی برای جسد از نظر دمای برودتی به دو نوع زیر صفر و بالای صفر تقسیم می شوند.

قیمت یخچال سردخانه جسد چقدر می باشد؟

قیمت سردخانه جسد، با توجه به جنس بدنه و تعداد کابین های به کار رفته تعیین می شود. و بدنه استیل نسبت به جنس گالوانیزه هزینه بالاتری دارد.

نحوه خرید و قیمت سردخانه جسد سالنی و کانکسی چگونه است؟

گروه صنایع برادران حقیقی، با تولید انواع سردخانه و تونل انجماد با بیش از 30 سال تجربه در خدمت شما عزیزان است. سردخانه کانکسی و سردخانه سالنی، از مدل‌های سردخانه ای است که گروه برادران حقیقی برای حمل جسد و نگهداری آن به بازارعرضه داشته است. جهت استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

هزینه ساخت سردخانه (محاسبه قیمت سردخانه جسد)

هر چند تلخ است، اما در پایان خاموش شدن زندگی و عروج روح، می بایست از جسم فیزیکی تا زمان تدفین و مانند سایر مخلوقات آفرینش، از گزند تغییرات بیوشیمیایی محافظت و نگهداری شود. این محافظت در دمای پایین و فضای بسته، تحت عنوان سردخانه جسد و همچنین سردخانه میت صورت می گیرد.

شرکت سردخانه برادران حقیقی، در ساخت سردخانه میت و محاسبه قیمت سردخانه از نوع سالنی و کانکسی (نه کشویی) با مراجع قانونی ذیربط همکاری داشته و همچنان انجام وظیفه می کند.

شماره تماس برای خرید سردخانه کانکسی و سالنی؟

جهت خرید سردخانه جسد و استعلام قیمت با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.
شماره تماس:09159171605

7 پاسخ

 1. با سلام . برای نگهداری جسد میتوان از یخ استفاده کرد؟

  1. سلام . بله سرمای سردخانه جسد می تواند تجزیه بدن را متوقف کند اما میشه از یخ خشک در سردخانه استفاده کرد

 2. با تشکر از سایت خوبتون. قیمت سردخانه سالنی میشه بگید؟

  1. با سلام . خیلی ممنون از شما . برای اطلاع از قیمت دقیق انواع سردخانه جسد با کارشناسان ما تماس بگیرید. تلفن تماس:09159171605

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست