شماره تماس

051-38762118-19

سردخانه یزد و تاثیر ساخت سردخانه در پیشرفت یزد

سردخانه-یزد

اکثر ما ایرانی‌ها شهر زیبای یزد را به خوبی می‌شناسیم و وقتی نام این شهر زیبا به گوشمان می‌خورد ناخودآگاه به یاد لهجه‌ی شیرین یزدی و قطاب یزد می‌افتیم و دلمان برای باقلوا قنج می‌رود.

این شهر تاریخی در تیرماه سال 1396 به دلیل معماری تاریخی ارزشمند و بافت سنتی دست‌نخورده‌اش ثبت جهانی شد. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی انواع سردخانه یزد و ویژگی‌های آن‌ها همچنین به ویژگی‌های صنعت سردخانه و سردخانه یزد خواهیم پرداخت.

سردخانه یزد، از سردخانه هایی است که گروه برادران حقیقی برای نگهداری مواد غذایی در حجم بزرگ به بازار عرضه داشته است. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه یزد همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

کاربرد سردخانه یزد در محصولات کشاورزی

سردخانه یزد

همان‌طور که می‌دانید یزد اولین شهر خشتی جهان و در بین شهرهای تاریخی جزو دومین شهرهای جهان بعد از ونیز ایتالیاست. پس بنابراین آب و هوایی گرم و خشک و بیابانی دارد اما با این‌حال این شهر زیبا و جذاب توانسته  با وجود تداوم آثار خشک‌سالی و کم‌آبی با استفاده از روش‌های آبیاری نوین به بیش از یک‌میلیون و ۷۲۴ هزارتن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید کند.

زمین‌های قابل‌کشت استان یزد به کشت محصول باغی به‌طور عمده پسته، انار و زردآلو اختصاص دارد و گیاهانی باارزش افزوده بالا مانند زعفران و گیاهان دارویی در این زمین‌ها کشت می‌شود.

البته باید بدانیم که استان یزد در تولید روناس رتبه نخست، محصولات گلخانه‌ای رتبه دوم، پسته رتبه سوم، زردآلو رتبه چهارم، انار رتبه پنجم، زعفران رتبه ششم، خرما رتبه هشتم و زیتون رتبه نهم کشور را به خود اختصاص داده است.

باید بدانیم که استان یزد در کانون کویر مرکزی ایران قرار دارد و از نظر میزان بارش در رتبه آخر یا یکی مانده به آخر کشور قرار دارد و کسب این رتبه نشان‌دهنده‌ی این است که این استان تمهیدات جالبی را برای کشاورزی خود چیده است.

در این استان 1693 هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای می‌رود و سالانه ۴۸۸ هزار و ۹۶۰ تن تولید می‌شود که محصولات بیشتر خیار سبز، گوجه، بادمجان و سبزی هستند که به روش علمی و نوین در این گلخانه‌ها تولید می‌شوند.

بر اساس آمار کمرگ استان یزد میزان تولید محصولات زراعی و باغی ۸۴۰ هزار تن است.

می‌توان گفت با وجود قرار داشتن در ناحیه گرم و خشک و کم آب این منطقه از لحاظ تولید یکی از استان‌های پیشگام در این عرصه است و جزء رتبه‌های نخست کشور قرار دارد. قطعاً با جذب سرمایه و توجه بیشتر به صنعت سردخانه یزد و ایجاد بستری مناسب برای نگهداری محصولات خواهد بود.

محصولات دامی و لزوم استفاده از سردخانه

طبق آمار موجود میزان تولیدات دامی سالانه در این استان بیش از ۴۰۰ هزار تن است. طوری که آمار نشان می‌دهد این استان در سال 97، ۱۸ هزار و ۷۰۰ تن گوشت قرمز تولید کرده و هنوز در این بخش نیاز به سرمایه‌گذاری وجود دارد چرا که سرانه مصرف گوشت قرمز یزدی‌ها 17 کیلوگرم است.

طبیعتاً ظرفیت تولید استان بیش از این مقدار است اما به دلیل فساد سریع محصولات پروتئینی و امکانات موردنیاز برای بسته‌بندی و نگهداری آن‌ها، این تولیدات محدود می‌شوند.

شما می‌توانید از این فرصت بسیار مناسب استفاده کنید و با سرمایه‌گذاری تخصصی، روی بخش صنایع بسته‌بندی و همچنین صنعت سردخانه یزد، فرصتی مناسب را برای افزایش حجم تولیدات ایجاد کنید و همچنین از احداث یک مجموعه‌ی هدفمند به سود مناسبی برسید.

استان یزد ۶۰ هزار و ۸۳ تن گوشت مرغ تولید و در این زمینه با توجه به سرانه جمعیتی، یزد نسبت به تولید این فرآورده در جایگاه نخست کشور قرار دارد و همچنین در این سال‌ها کوشیده است و در زمینه‌ی پرورش کبک و بلدرچین نیز رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید این استان در تولید طیور و فراورده‌های جانبی آن نیز، بسیار فعال و درخشان عمل می‌کند و پتانسیل نسبتاً بالایی، در افزایش تولید در این بخش نشان می‌دهد.

افرادی که با پرورش طیور سروکار دارند به خوبی می‌دانند که محصولات مختلف و به ویژه گوشت این حیوانات، تقریباً با سرعتی دو برابر گوشت قرمز قابلیت فساد و آسیب دیدن دارند. ازاین‌رو وجود زیرساخت‌هایی برای نگهداری مناسب از جمله توجه به رونق صنعت سردخانه یزد می‌تواند گامی مهم و استراتژیک باشد.

صنایع غذایی یزد و استفاده از سردخانه یزد

سردخانه یزد

یزد یکی از قدرتمندترین شهرهای کشور در بخش محصولات صنایع غذایی است که همیشه در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته است. نکته‌ی جالب و جالب‌توجهی که درباره‌ی یزد وجود دارد این است که بخش عظیمی از صنایع غذایی فعال این منطقه، صنایعی هستند که اقدام به تولید محصولات و فرآورده‌های سنتی می‌کنند.

یزد یک منبع فوق‌العاده از گنجینه‌های شیرینی‌پزی و محصولات غذایی بسیار جذاب است که حتی توانسته سالیانه گردشگران زیادی را به این شهر زیبا بکشاند حتی بسیاری از کارگاه‌های بزرگ این منطقه محصولات خود را باکیفیتی بسیار بالا و طعمی بی‌نظیر، به سراسر جهان صادر می‌کنند.

انواع باقلوا، کیک یزدی، کیک تخته‌ای، حاجی‌بادام، نان برنجی، نان‌پنجره‌ای، نقل یزدی، قطاب، پشمک، آب‌نبات مغزی، سوهان‌ آردی، سوهان خانی، نان‌نارگیلی و نان منقا، بخشی از تنوع غذایی ارزشمند موجود در این منطقه است که ارزشی فراوان دارد.

تمامی صنایع ذکرشده در بالا برای حفظ محصولات و مواد اولیه موردنیاز خود، به سرخانه‌های بالای صفر نیاز دارند و این نیاز تخصصی می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری بر روی صنعت ساخت و تجهیز سردخانه یزد باشد.

کشت محصولات کشاورزی ارزشمند در این منطقه که طبیعتاً می‌تواند بازدهی مالی مناسبی برای ساکنان داشته باشد، گاها تحت تأثیر کمبود بسترهای نگهداری مناسب قرار می‌گیرد و پرورش‌دهندگان این محصولات، سعی می‌کنند حجم تولید را کاهش دهند تا از تلفات زیاد جلوگیری کنند.

وجود این محصولات مناسب در کنار تولیدات پروتئینی قابل‌توجه یزد، موجب شده تا شرکت‌های فرآوری محصولات کشاورزی و همچنین فرآوری و بسته‌بندی محصولات پروتئینی، در این منطقه فعال باشند و چندین شرکت معتبر در این حوزه فعالیت می‌کنند.

این شرکت‌ها طبیعتاً برای نگهداری محصولات خود در انبار نیازمند تجهیزات متناسب آن هستند و همچنین اگر فضای مناسبی داشته باشند، قطعاً خریدهای خود را به ‌صورت کلی و در حجم بالا انجام می‌دهند تا بتوانند هزینه‌ی مواد اولیه‌ی خود را کاهش دهند و سود خالص بیشتری را به دست بیاورند.

خرید سردخانه یزد

سردخانه‌ها باعث شده‌اند تا ما بتوانیم انواع مواد غذایی را برای مدت زمان بیشتری نگه‌داری کنیم. حمل و نقل مواد غذایی از شهری به شهر دیگر یا حتی صادرات آن‌ها به کشورهای دیگر بدون استفاده از سردخانه‌ها امکان‌پذیر نیست. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در ارتقای تجهیزات مربوط به سردخانه‌ها نیز نقش مهمی داشته و امروزه می‌توان به راحتی در هر مکانی یک سردخانه کوچک راه‌ اندازی کرد.

هزینه ساخت سردخانه یزد با توجه به عوامل مختلفی مانند ابعاد، تجهیزات لازم و نوع استفاده از آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین سردخانه‌های بسیاری در سراسر کشور مانند سرد خانه یزد وجود دارد که باغداران، کشاورزان و… می‌توانند با اجاره کردن آن‌ها محصولات خود را در این سردخانه‌ها نگهداری کنند. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه یزد با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست