ساخت سردخانه در ياسوج

یکی از مهم‌ترین ابزاری که وجود آن در انبارهای بزرگ و کارخانه‌ها واجب بوده سردخانه است. سردخانه‌ها همان‌طور که از نامشان پیدا است وظیفه سرد نگه داشتن محیط برای حفظ کیفیت مواد و محصولات گوناگون را بر عهده دارند. البته سردخانه یاسوج را می‌توان بر اساس فاکتورهای مختلف به گروه‌های گوناگونی تقسیم کرد.

در این مقاله به معرفی سه دسته از رایج‌ترين سردخانه‌هاي موجود در ايران خواهیم پرداخت. همچنین به معرفی و توضیح مراحلی که انجام آن‌ها پیش از ذخیره محصولات در سردخانه‌هاي بالاي صفر واجب است می‌پردازیم.

جهت مشاوره و ساخت مدالهای محتلف سردخانه از جمله سردخانه میوه، تونل انجماد، خرید چیلر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سردخانه یاسوج

سردخانه‌ها با پایین آوردن دمای محیط می‌توانند سرعت فساد و از بین رفتن مواد غذایی و دارویی و محصولات گوناگون را کاهش دهند. با استفاده از سردخانه‌ها می‌توانید کیفیت محصولات را به خوبی حفظ کرده و در زمان‌های لازم از آن‌ها استفاده کنید. با توجه به اینکه انواع مواد غذایی به شرایط گوناگون و ویژه برای نگهداری نیاز دارند، سردخانه‌ها نیز در انواع مختلفی ساخته می‌شوند.

با شناخت کامل بر انواع سردخانه‌های موجود می‌توانید بهترین نوع را برای نگهداری از مواد مورد نظر خود انتخاب و تهیه کنید. برخی از رایج‌ترین انواع سردخانه یاسوج عبارت است از:

1. سردخانه یاسوج؛ سردخانه بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر همان‌گونه که از نامشان پیداست دمایی بالاتر از دمای انجماد دارند. معمولاً دمای این نوع از سردخانه‌ها چیزی میان 0 تا 4 درجه سانتیگراد است. در سردخانه‌های بالای صفر می‌توانید محصولاتی مانند میوه و سبزی، و همچنین لبنیات یا گوشت تازه را نگهداری کنید.

2.سردخانه یاسوج؛ سردخانه زیر صفر

سردخانه‌های زیر صفر نیز همان‌طور که از نامشان پیدا است دمایی پایین‌تر از دمای انجماد دارند. دمای سردخانه‌های زیر صفر چیزی میان -13 تا -23 درجه سانتیگراد هستند. البته رایج‌ترین دما در سردخانه‌های زیر صفر -18 درجه سانتیگراد است. از سردخانه‌های زیر صفر می‌توان برای نگهداری گوشت و مرغ و ماهی یخ زده استفاده کرد.

3. سردخانه یاسوج؛ تونل انجماد

سومین نوع از انواع سردخانه یاسوج تونل انجماد است. تونل‌های انجماد برای یخ زدن سریع مواد و محصولات استفاده می‌شوند. دمای تونل‌های انجماد معمولا -40 درجه سانتیگراد است. با استفاده از تونل‌های انجماد می‌توانید دمای محصولات خود را به سرعت به -18 درجه سانتیگراد برسانید. مسئله‌ای که می‌تواند موجب استفاده بسیاری از انبارداران از تونل‌هاي انجماد شود اين است با انجماد سريع مواد غذايي، ديگر كريستال‌هاي يخ در آن‌ها پدیدار نخواهد شد. چنین مسئله‌ای می‌تواند به حفظ بهتر کیفیت محصولات کمک کند.

سردخانه یاسوج

 

عملیات لازم پیش از قرار دادن محصولات در سردخانه یاسوج بالای صفر

یکی از نکاتی که باید در استفاده از انواع سردخانه‌ها به ویژه سردخانه بالای صفر در نظر داشته باشید، این است که نمی‌توانید محصولات خود را به صورت مستقیم و بدون انجام هیچ پیش زمینه‌ای در سردخانه قرار دهید.

به همین دلیل در این بخش به معرفی برخی از کارهای لازم برای انتقال محصولات به سردخانه‌‌های گوناگون، به ویژه سردخانه‌های بالای صفر خواهیم پرداخت. برخی از کارهایی که باید پیش از انتقال محصولات به سردخانه‌های بالای صفر انجام دهید عبارت است از:

سرد کردن مقدماتی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید پیش از قرار دادن محصولات در سردخانه‌های بالای صفر انجام شود سرد کردن مقدماتی آن‌ها است. سرد کردن مقدماتی به معنای کاهش دمای محصول مورد نظر پیش از انبار کردن آن در سردخانه است.

به طور معمول در سردخانه‌های بالای صفر راهرویی میان سالن‌های سردخانه در اختیار خواهید داشت. در این راهروها می‌توانید تمام عملیات پیش از انبار کردن مانند سرد کردن مقدماتی را انجام دهید. در سردسازی مقدماتی دمای محصولات از 5 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش خواهد داشت.

بررسی و دسته‌بندی محصولات

یکی دیگر از کارهای ضروری پیش از انبار کردن محصولات در سردخانه یاسوج، بررسی کامل محصولات و دسته‌‌بندی آن‌ها است. سعی کنید تمام میوه‌هایی که برای انبار کردن در سردخانه انتخاب می‌کنید سالم و باکیفیت بوده و قابلیت نگهداری بالایی نیز داشته باشند. پس بررسی و دسته‌بندی محصولات را با دقت بسیار زیادی انجام دهید.
ترمیم دادن
در انتقال دادن میوه‌ها و محصولاتی مانند مرکبات یا پیاز و سیب زمینی، ممکن است نقص‌ها یا صدمه‌هايي را در سطح آن‌ها مشاهده كنيد. مي‌توانيد برخي از اين محصولات را با استفاده از مواد مخصوص ترميم كنيد. در غير اينصورت اگر محصولات خراب و آسيب ديده را به سردخانه منتقل كنيد،‌ فساد از همان محل شروع شده و به ديگر محصولات نيز انتقال پیدا خواهد کرد.

واکس زدن

یکی دیگر از مراحلی که بسیاری از انبارداران پیش از انتقال میوه‌ها به سردخانه آن را انجام می‌دهند، واکس زدن به سطوح میوه‌ها است. در این مرحله سطوح خارجی میوه‌ها را توسط واکسی مخصوص می‌پوشانند.

پوشاندن میوه‌ها توسط اين نوع از واكس‌ها مزاياي بسياري به دنبال خواهد داشت. براي مثال سرعت تبخير آب و پژمرده شدن میوه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این می‌توان مواد ضد قارچ را به وسیله واکس بر روی میوه‌ها قرار داد تا به حفظ کیفیت آن‌ها کمک شود.

برای انجام این مرحله واکس را در یک حلال مانند آب حل كرده و محصول را از آن عبور مي‌دهند. پس از گذراندن محصولات از محلول مورد نظر، سطح محصولات برای براق شدن برس زده می‌شود. سپس رطوبت اضافی میوه‌ها نیز توسط یک جریان هوای خشک از بین خواهد رفت.

بسته‌بندی

آخرین مرحله پیش از قرار دادن محصولات در سردخانه بسته‌بندی آن‌ها است. البته بسته‌بندی برای هر محصولی متفاوت بوده و ممکن است با توجه به نوع محصول، مدت زمان نگهداری آن در سردخانه، نوع عرضه در بازار، و شرایط محصول متفاوت باشد. در هر صورت بسته‌بندی کردن محصولات پیش از انتقال آن‌ها به سردخانه امری کاملاً ضروری است.

البته بهتر است توجه داشته باشید که بسته‌بندی باید اجازه نفوذ هوای سرد را به داخل خود بدهد.
به طور خلاصه
همانطور که در مقاله بالا گفته شد، سردخانه یکی از مهم‌ترین ابزار لازم برای کارخانجات، فروشگاه‌ها، کشاورزان و باغداران بزرگ، و همچنین انباردارن است. با استفاده از سردخانه می‌توان سرعت فساد محصولات را تا حد قابل توجهی کاهش داده و کیفیت آن‌ها را به خوبی حفظ کرد.

از جمله انواع سردخانه یاسوج می‌توان به سردخانه‌های بالای صفر، زیر صفر، و همچنین تونل انجماد اشاره داشت. پس از معرفی انواع سردخانه به معرفی مراحلی که باید پیش از انتقال محصولات به سردخانه‌های بالای صفر انجام شوند پرداختیم. از این مراحل می‌توان به سردسازی مقدماتی، دسته‌بندی کردن، ترمیم‌ دادن، واکس زدن، و بسته‌بندی اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید