شماره تماس

051-38762118-19

سردخانه کرج (ساخت سردخانه در کرج)

سردخانه کرج

تهران قلب سیاسی و اقتصادی ایران به‌حساب می‌آید که با پیشرفت روز افزون جمعیت و تکنولوژی، نیاز فراوانی به منابع اولیه مانند مواد غذایی و محصولات کشاورزی دارد. قطعا تأمین درست این منابع می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت زندگی ساکنان کلان‌شهر شلوغی مانند تهران داشته باشد.

بدیهی است که هر چیزی که بتواند روی اهالی تهران تأثیر بگذارد، می‌تواند در بلندمدت کل کشور را متأثر کند. یکی از مهم‌ترین نیازها در این وضعیت، سرمایه‌گذاری بر روی نگهداری و استفاده بهینه از محصولات است. در این مقاله در وب‌سایت سردخانه و بررسی پتانسیل‌های مهم سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه و سردخانه کرج می‌پردازیم.

 

محصولات کشاورزی کرج

سردخانه کرج

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کرج و استان البرز با مساحت کمی که دارند، چیزی حدود ۷ درصد محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنند. استان البرز دارای ۶۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که این مقدار، چیزی حدود نیم درصد از اراضی کشاورزی و باغی کل کشور به‌حساب می‌آید.

درواقع یکی از شاخص‌های بارز استان البرز، بهره‌وری بسیار بالا از واحد سطح است که میزان محصول برداشت‌شده، از واحد سطح در این استان بسیار بالاتر از استان‌های دیگر است. استان البرز سالیانه حدود ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، محصولات کشاورزی و باغی را تولید می‌کند و می‌توان این‌گونه گفت که این استان، همیشه بخشی از سبد غذایی مصرفی ایرانیان را تأمین کرده است. این یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه کرج است.

در بسیاری از محصولات رکورد بالاترین برداشت از واحد سطح، در اختیار این استان است که نشان‌دهنده شرایط مناسب برای کشت است. گرچه در سال‌های اخیر خشک‌سالی‌ها و برداشت‌های بی‌رویه از منابع مهم زیرزمینی این استان، کمی کشاورزان را با مشکل مواجه کرده است.

کشاورزان منطقه با کمک گرفتن از تحقیقات به‌روز انجام‌شده در استان، توانستند رکوردهای بسیار مناسبی درکشت محصولات ثبت کنند. به‌عنوان‌مثال میزان کشت گندم در واحد سطح این استان، به میزان ۶۹۶ کیلوگرم در واحد هکتار است که در کشور بی‌نظیر است. به همین ترتیب در میوه‌جات و محصولات کشاورزی دیگر نیز این استان حرفی برای گفتن دارد. در ادامه این مقاله در وب‌سایت سردخانه، به بررسی پتانسیل‌های دیگر سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه کرج می‌پردازیم.

محصولات دامی کرج

کرج در حوزه‌ی توسعه محصولات دامی نیز بسیار فعال بوده و در واقع ۱۳ درصد از گوشت موردنیاز استان و همچنین ۱۷ درصد از فرآورده‌های دامی موردنیاز تهران از کرج تأمین می‌شود. در این شهر ۲۰۱ واحد دام‌پروری وجود دارد که در آن‌ها، حدود ۲۲ هزار رأس دام پرورش داده می‌شود؛ همچنین کرج دارای ۱۵ باشگاه اسب‌سواری است که در آن‌ها بیش از ۷۰۰ رأس اسب وجود دارد. چهار کشتارگاه مربوط به طیور و کشتارگاه مربوط به دام نیز در این شهر وجود دارد.

در راستای حفظ تعادل قیمت گوشت در بازار، مجوزهایی برای احداث یک میدان فروش دام صادر ‌شده است که در صورت اجرا شدن آن، فروش پراکنده دام‌ها به یک مکان مشخص متمرکز می‌شوند و خرید و فروش دام سروسامان درستی می‌گیرد.

از اقدامات دیگری که در این شهر انجام‌شده است می‌توان به اختصاص دادن یک زمین ۱۰۰ هکتاری به‌منظور خارج کردن دامداری‌های بزرگ از مرکز روستاها اشاره کرد. این اقدام برای پیشرفت وضعیت رفاهی روستاها و همچنین تمرکز دامداری‌ها در خارج از مناطق مسکونی انجام‌شده است.

پویایی صنعت دام و طیور در کرج می‌تواند یک فرصت عالی، برای سرمایه‌گذاری بر روی صنایع نگهداری و پخش ایجاد کند. طبیعتا این حجم از محصولات، نیازمند نگهداری مناسب و اصولی هستند که در صورت سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه کرج می‌توانید بازدهی مناسبی داشته باشید.

صنایع غذایی کرج

سردخانه کرج

طبیعتا وجود منابع اولیه به این گستردگی در کرج می‌تواند شانس بزرگی برای فعالان صنایع غذایی باشد؛ به همین دلیل شرکت‌ها و کارخانه‌ها زیادی در حوزه‌ی صنایع غذایی در کرج و اطراف آن فعالیت می‌کنند. به دلیل دسترسی آسان این کارخانه‌ها به مواد اولیه موردنیاز خود، آن‌ها هزینه‌های کمتری را برای خرید می‌پردازند و امکان انبار کردن مواد موردنیاز آن‌ها به‌راحتی فراهم است.

طبیعتا اگر این امکان را داشته باشند که محصولات موردنیاز خود را به‌صورت کلی بخرند و آن‌ها را در محلی مناسب و با طراحی درست انبار کنند، از این امکان استقبال خواهند کرد. خودتان را جای تولیدکننده بگذارید و ببینید که اگر در موقعیت او بودید چه نیازهایی داشتید و چه نوع قراردادی برای شما جذاب بود؟ با در نظر گرفتن این پیش‌فرض به بررسی بازار و مذاکره با تولیدکنندگان بپردازید.

طبیعتا تمام این صنایع نیازمند امکانات نگهداری مناسب و متناسب با کاربری خود هستند. اگر در صنعت سردخانه تجربه داشته باشید می‌دانید که هر یک از این شاخه‌ها، نیازمند نوع خاصی از سردخانه‌ها هستند و سردخانه، باید متناسب با کاربری موردنظر طراحی شود تا بتوان بازدهی مناسبی را از آن دریافت کرد و میزان آسیب به محصول نیز تا حد امکان کاهش پیدا کند.

اگر بازار موردنظر خود را به‌دقت رصد کنید و بتوانید به تعامل مناسبی باعرضه کنندگان مستقیم آن برسید، قطعا این ارتباطات و سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه کرج برای شما پرسود خواهد بود.

ساخت سردخانه کرج

کرج و به‌طورکلی استان البرز یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مراکز تأمین محصولات کشاورزی، دامی و محصولات غذایی در کشور به‌حساب می‌آید. موقعیت استراتژیک این منطقه، موجب شده که همیشه بازار ثابتی برای فروش داشته باشد و از بهترین تکنولوژی‌ها برای بازدهی بیشتر تولید استفاده کند.

نزدیک بودن این منطقه به تهران موجب ایجاد یک بازار فروش همیشگی برای این منطقه شده است. در حوزه‌ی کشاورزی در بسیاری از شاخه‌ها و محصولات، این منطقه رکورددار در تولید در واحد سطح است. در حوزه دام‌پروری و طیور نیز تولیدات بسیار وسیع و قابل‌توجهی، در این منطقه انجام می‌شود که پتانسیل بسیار قدرتمندی ایجاد می‌کند.

در حوزه‌ی صنایع غذایی به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه و همچنین موقعیت مناسب فروش، فعالیت‌ها به‌صورت منظم و با سرعت بسیار مناسب انجام می‌شود. در هر یک از این زمینه‌ها نیز طرح‌ها و برنامه‌های بسیار منظمی در نظر گرفته‌شده تا این بازدهی بالا حفظ شود و در صورت امکان افزایش یابد. سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه کرج می‌تواند فرصت خوبی برای تعامل شما با فعالین صنایع مختلف کرج ایجاد کند که در صورت درست بودن این تعامل، می‌توان برای شما سود خوبی به همراه داشته باشد.

جهت ساخت سردخانه در کرج و استعلام قیمت با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.
شماره تماس:09159171605

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست