شماره تماس

051-38762118-19

پتانسیل صنعت سردخانه قزوین و سرمایه‌گذاری بر روی آن

سردخانه قزوین

شهر قزوین در فاصله بسیار نزدیکی از تهران قرار دارد و در واقع یک شهر صنعتی بزرگ به حساب می‌آید که صنایع به نامی را در خود جای داده است. محصولات کشاورزی و دامی این منطقه در کنار فعالیت‌های صنایع غذایی در بخش‌های مختلف، این شهر را به یک منطقه مهم و تأثیرگذار تبدیل کرده است. قطعا پویایی صنعت و کشاورزی در این منطقه نیازمند حضور پررنگ صنایع بسته‌بندی و نگهداری مناسب محصولات است. ما در این مقاله در وب‌سایت سردخانه به بررسی دقیق پتانسیل‌های گوناگون سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه و سردخانه قزوین می‌پردازیم.

سردخانه قزوین

کشاورزی قزوین

قزوین از نظر تولیدات باغی حدود ۲۴ نوع محصول مختلف را تولید می‌کند که از بین این محصولات، انگور قزوین یکی از مشهورترین و مرغوب‌ترین آن‌هاست. قزوین شاید نسبت به بقیه مناطق مساحت کمتری را به بخش تولید محصولات باغی اختصاص داده باشد ولی از نظر کمیت تولید و همچنین کیفیت محصولات رتبه ممتاز دارد.

مخصوصا در محصولاتی چون انگور، زیتون، گیلاس، زغال‌اخته و فندق در کل ایران دارای شهرت و محبوبیت قابل‌توجهی است. ۶۰ درصد محصولات تولید شده در این استان انگور است و از نظر سطح زیر کشت، حدود ۴۲ درصد کل زمین‌های باغی این منطقه، به کشت انگور مشغول‌اند که چیزی بیش از ۳۱ هزار هکتار است. بعد از انگور محصول زیتون با ۱۳ درصد سطح زیر کشت، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است که این مقدار، برابر با ۹ هزار هکتار است.

جایگاه سوم این رده‌بندی مربوط به باغداران گردو است که چیزی حدود هفت و نیم درصد از کل محصولات تولیدی در استان را به خود اختصاص دادند. طبق آمارها بیش از ۵ هزار هکتار زمین در این منطقه زیر کشت گردو است.

مابقی باغات استان نیز به پرورش هلو، شلیل و گیلاس می‌پردازند که از کیفیت بسیار بالایی در کشور برخوردار است. به طور کلی این استان دارای ۷۵ هزار هکتار باغ مثمر است که از این نظر رتبه نهم را در کشور به خود اختصاص داده است.

وجود این حجم از تولیدات مرغوب و باکیفیت، قطعا فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه قزوین است؛ زیرا اگر باغداران از کیفیت نگهداری محصولات خود اطمینان داشته باشند، قطعا سطح تولیدات خود را افزایش خواهند داد. در ادامه مقاله در وب‌سایت سردخانه به بررسی پتانسیل‌های دیگر صنعت سردخانه قزوین می‌پردازیم.

دامداری قزوین

جالب است بدانید که حجم تولیدات دامی استان قزوین در طول سال چیزی حدود ۷۰۰ تن است که چیزی حدود ۴۰۰ تن از این محصولات، به استان‌های دیگر کشور فرستاده می‌شود. محصولات دامی تولیدشده در این استان از تنوع بسیار مناسبی برخوردار است و آمارهای این محصولات شامل ۵۴۰ هزار تن شیر، ۷۰ هزار تن تخم‌مرغ، ۶۵ هزار تن گوشت مرغ، ۲۸ هزار تن گوشت قرمز و یک هزار تن عسل و همچنین ۳۵۰۰ تن انواع ماهی سردابی و گرمابی است.

 جالب است بدانید که این استان ازنظر زیرساخت و امکانات این توانایی را دارد که ظرفیت تولیدات خود را در بخش دام و طیور و محصولات حاصل از آن‌ها به دو برابر ظرفیت حال حاضر استان برساند. این استان در حال حاضر در تولید محصولات دامی مانند گوشت و شیر جزو ۱۰ استان برتر کشور به‌حساب می‌آید. تسهیلات قابل‌توجهی نیز برای این بخش در نظر گرفته ‌شده است که قطعا پیشرفت رو به جلویی را برای این صنعت به همراه خواهد داشت.

صنعت دامداری قزوین نیازمند تکنولوژی حفظ و نگهداری این صنایع است

تمامی محصولات دامی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، به‌ غیر از عسل نیازمند شرایط نگهداری خاصی هستند تا کیفیت و سلامت آن‌ها حفظ شود. همان‌طور که احتمالا می‌دانید سردخانه یک تکنولوژی تخصصی است و هر یک از این محصولات بالا، نیازمند شرایط نگهداری متفاوتی هستند.

اگر با بازاریابی مناسب جامعه هدف خود را مشخص کنید و با آن‌ها به تعامل بپردازید، می‌توانید سرمایه‌گذاری مناسبی را در صنعت سردخانه قزوین تجربه کنید. تخصصی عمل کردن شما را سریع‌تر در بازار جایی می‌دهد و هزینه کمتری را نیز برای طراحی و ساخت برای شما به همراه دارد.

صنایع غذایی قزوین

همان‌طور که در بخش‌های بالا اشاره شد، وجود محصولات کشاورزی بسیار مهم و همچنین صنعت دامداری گسترده و پویا، این استان را به یکی از مناطق مستعد برای فعالیت شرکت‌های حوزه صنایع غذایی تبدیل کرده است.

به دلیل دسترسی آسان به مواد اولیه باکیفیت، شرکت‌های متنوع در حوزه صنایع غذایی این استان فعالیت می‌کنند. در بخش محصولات دامی شرکت‌های مربوط به تولید تن ماهی، یکی از شاخص‌ترین شرکت‌های این منطقه به حساب می‌آید.

صنایع فرآوری و بسته‌بندی محصولات پروتئینی و همچنین شیر و لبنیات نیز از دیگر صنایع فعال در این منطقه هستند. در حوزه محصولات کشاورزی و میوه‌جات باغی، صنایعی در حوزه بسته‌بندی و همچنین فرآوری این میوه‌ها به شکل‌های آبمیوه و کنسانتره میوه فعالیت می‌کنند. به طور کلی صنایع غذایی در استان قزوین از پویایی خوبی برخوردار است.

سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه قزوین برای نگهداری صنایع غذایی

اما مسائلی همچون شرایط نگهداری و بسته‌بندی تأثیرات زیادی را بر حجم تولیدات این منطقه گذاشته است. قطعا باغداران و تولیدکنندگان محصولات دامی دوست دارند که از تمام ظرفیت واحد خود برای تولید استفاده کنند، ولی به علت محدود بودن فضاهای نگهداری محصول و همچنین تلفات زیاد محصولات و افت کیفیت آن‌ها، این واحدهای کشاورزی و دامی ترجیح می‌دهند حجم تولیدات خود را تا اندازه‌ای که توان نگهداری آن‌ها را دارند کاهش بدهند.

سردخانه قزوین

 وجود یک بستر مناسب برای حفظ و نگهداری تخصصی از تولیدات کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات دامی، می‌تواند باعث افزایش حجم تولیدات در این منطقه شود؛ همچنین این موضوع می‌تواند افزایش حجم خرید شرکت‌های صنایع غذایی را به همراه داشته باشد؛ زیرا آن‌ها شرایط نگهداری مواد اولیه بیشتری را به دست می‌آورد و همچنین، می‌توانند حجم تولیدات خود را بدون نگرانی از افت کیفیت آن‌ها افزایش دهند. سرمایه‌گذاری تخصصی روی صنعت سردخانه قزوین می‌تواند گزینه پرسودی باشد.

نتیجه‌گیری

قزوین یک منطقه صنعتی پویا و پر بازده است که در بخش کشاورزی محصولات باغی بسیار مهم و ارزشمندی را تولید می‌کند و همچنین، در بخش تولیدات دام و طیور جایگاه مناسبی را در سطح کشور دارد که البته به‌راحتی این حجم از تولید قابل ‌افزایش است. این عوامل باعث شده تا ظرفیت مناسبی برای صنایع غذایی ایجاد شود و شرکت‌های متعددی در حوزه‌های گوناگون فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی در این منطقه فعالیت کنند.

سرمایه‌گذاری هدفمند و تخصصی بر روی صنعت سردخانه قزوین می‌تواند یک گزینه بسیار پرسود و پربازده باشد؛ درصورتی‌که بازاریابی و برنامه‌ریزی‌های دقیقی در این حوزه انجام شود. این برنامه‌ریزی باید شامل جامعه هدف و طرح‌های مختلف برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین‌شده باشد تا بتوانید پیشرفت و مشکلات پیش‌رو را به‌خوبی آنالیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست