شماره تماس

051-38762118-19

احداث سردخانه شهرکرد (ساخت سردخانه در شهرکرد)

سردخانه شهر کرد

سردخانه‌های صنعتی چه ویژگی‌هایی دارند؟ به چه تجهیزاتی برای احداث سردخانه نیاز دارید؟ برای حفظ طراوت و شادابی میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و مواد لبنی استفاده از سردخانه ضروری است؛ زیرا مواد غذایی را می‌توان تا مدت‌ها در سردخانه نگهداری کرد، بدون آنکه از نظر ظاهری و کیفیت تغییرات نامطلوبی در آن‌ها به وجود بیاید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع سردخانه‌ها و اهمیت استفاده از سردخانه شهرکرد بیشتر آشنا کنیم. جهت خرید و استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

 

انواع سردخانه شهرکرد

سردخانه‌های صنعتی شامل چندین ساختمان با تأسیسات مجهز هستند که برای نگهداری انواع محصولات لبنی، کشاورزی و تمام محصولاتی که ممکن است در دمای معمولی فاسد شوند، کارایی دارد. سردخانه‌ها از نظر دما و رطوبت با توجه به نوع مواد غذایی که قرار است در آن‌ها نگهداری شوند، تنظیم می‌شوند. سردخانه‌های صنعتی را می‌توان از نظر دما به دو دسته سردخانه‌های بالای صفر و سردخانه‌های زیر صفر تقسیم کرد.

انواع سردخانه شهرکرد

1. سردخانه بالای صفر

دمای هوا در این نوع سردخانه‌ها بالای صفر است و به دو دسته سردخانه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تقسیم می‌شوند. دمای هوا در این نوع سردخانه‌ها با توجه به نوع محصولی که در آن‌ها نگهداری می‌شود، متغیر است؛ اما به طور معمول دمای سردخانه‌های بالای صفر بین یک تا چهار درجه سانتی‌گراد است. سردخانه‌های کوتاه‌مدت برای نگهداری مواد غذایی در مدت زمان اندک مناسب هستند؛ بنابراین مواد نگهداری شده در این نوع سردخانه‌ها معمولا پس از چند روز از سردخانه خارج شده و مواد غذایی دیگری جایگزین آن‌ها می‌شوند.

در حالت معمولی مدت زمان نگهداری مواد غذایی در سردخانه‌های کوتاه‌مدت کمتر از پانزده روز است. مدت زمان نگهداری مواد غذایی در سردخانه‌های بلندمدت، طولانی‌تر است و معمولا در این نوع سردخانه‌ها قوانین خاصی در مورد شرایط نگهداری مواد غذایی رعایت می‌شود. به طور کلی محصولات مختلفی مانند انواع میوه‌ها، گل و گیاه، صیفی‌جات، مواد لبنی و سبزیجات را می‌توان در سردخانه‌هایی که دمای هوا در آن‌ها بالای صفر است نگهداری کرد.

سردخانه بالای صفر

2. سردخانه‌های زیر صفر

سردخانه‌های زیر صفر با نام سردخانه انجماد نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا دمای هوا در این نوع سردخانه‌ها با توجه به نوع محصولی که قرار است در آن نگهداری شود، ببین منفی دوازده تا منفی بیست و سه درجه سانتی‌گراد متغیر است. سردخانه‌های انجماد برای نگهداری محصولات مختلفی مانند انواع گوشت مناسب هستند.

نوعی از سردخانه ها نیز هستند که دو کار سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر را انجام می دهند که به آنها سردخانه دومداره گفته می‌شود.

برای احداث سردخانه شهرکرد باید به چه نکاتی توجه کنید؟

تمامی شهرهایی که در آن‌ها کارخانه‌های تولید کننده مواد لبنی و فرآورده‌های گوشتی فعالیت می‌کنند یا کشاورزی و باغداری در آنجا رونق دارد به سردخانه‌های صنعتی و بزرگ احتیاج دارند و شهرکرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این شهر با جمعیتی بالغ بر دویست هزار نفر به سردخانه‌های زیادی در مقیاس صنعتی برای نگهداری مواد غذایی تولید شده در این شهر و همین‌طور سایر مواد غذایی که از شهرها و استان‌های دیگر به شهرکرد فرستاده می‌شوند، نیاز دارد.

احداث سردخانه شهرکرد می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور باشد به همین دلیل در این بخش به بررسی نکاتی که برای احداث سردخانه به آن‌ها احتیاج دارید، می‌پردازیم.

تحقیق و بررسی درباره نحوه نگهداری مواد غذایی مختلف

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم، سردخانه‌ها به دو دسته سردخانه‌های بالای صفر و زیر صفر تقسیم می‌شوند و هر کدام از آن‌ها برای نگهداری انواع خاصی از مواد غذایی مناسب هستند؛ بنابراین قبل از این که به فکر راه‌اندازی سردخانه شهرکرد باشید، باید اطلاعات دقیقی در مورد نحوه نگهداری انواع مواد غذایی که قرار است در سردخانه شهرکرد نگهداری شوند کسب کنید.

به عنوان مثال باید بدانید که دمای مناسب برای نگهداری میوه و سبزیجات بین یک تا چهار درجه سانتی‌گراد است و در برخی موارد این امکان وجود ندارد که بتوانید انواع میوه‌های مختلف را در کنار یکدیگر نگهداری کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا با توجه به نیازهای این شهر یک سردخانه مناسب و استاندارد طراحی و احداث کنید.

محل احداث سردخانه

محلی را که برای احداث سردخانه شهرکرد در نظر گرفته‌اید نیز از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا با توجه به دمای منطقه باید تجهیزات سرمایشی مختلفی را خریداری کنید. منطقه‌ای که در حالت عادی دمای هوا در آنجا زیاد نیست و یا در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندارد، می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل برای احداث سردخانه باشد.

همچنین زمینی را که برای احداث سردخانه در نظر دارید باید متراژ قابل قبولی داشته باشد. به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید زمین مناسب برای احداث سردخانه شهرکرد، برآوردهای لازم در مورد حجم مواد غذایی که به سردخانه‌ها وارد یا از آن‌ها خارج می‌شوند را انجام دهید تا بتوانید متناسب با این اطلاعات زمینی را با ابعاد مناسب خریداری کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای سردخانه شهرکرد

نوع محصولات، ابعاد و ظرفیت سردخانه شهرکرد تعیین‌کننده نوع تجهیزات مورد نیاز هستند. با این حال برخی از تجهیزاتی که در تمام سردخانه‌ها باید وجود داشته باشند عبارت‌انداز :

  • کمپرسور: برای انتخاب بهترین کمپرسور باید به ظرفیت سردخانه توجه داشته باشید. کمپرسور یکی از تجهیزاتی صنعتی سردخانه‌ها است که برای فشرده‌سازی گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • کندانسور: این وسیله یک مبدل حرارتی است که به وسیله آب یا هوا مبرد را خنک می‌کند و در تغییر فاز مبرد از حالت گاز به حالت مایع نقش دارد.
  • اواپراتور: یکی از تجهیزات چیلر تراکمی است و وظیفه انتقال گرما از محیط داخل را به خارج از سردخانه بر عهده دارد.
  • تجهیزات خط مایع: شیر انبساط، شیر برقی، چک ولو، فیلتر درایر و سایت گلاس جزو تجهیزات خط مایع سردخانه‌ها هستند.
  • قطعات الکتریکی: کابل‌ها، تابلو برق، تجهیزات کنترل دما و لامپ‌ها از جمله قطعات الکتریکی هستند که در تمام سردخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساخت سردخانه در کرج

در بخش‌های مختلف این مطلب به بررسی ویژگی‌های انواع مختلف سردخانه‌های صنعتی پرداختیم و سعی کردیم تا اطلاعات مفیدی در زمینه تجهیزات مورد نیاز برای احداث سردخانه شهرکرد در اختیار شما قرار دهیم؛ زیرا امروزه اهمیت استفاده از سردخانه‌ها برای نگهداری مواد غذایی مختلف بر کسی پوشیده نیست.

سردخانه‌ها این امکان را برای ما به وجود آورده‌اند که بتوانیم به راحتی مواد غذایی را بین شهرها و حتی کشورهای مختلف جابه‌جا کنیم بدون این که کیفیت مواد غذایی دچار تغییر شود. همچنین با وجود سردخانه‌های صنعتی می‌توان به انواع میوه‌ها و سبزیجات در تمام فصول سال دسترسی داشت. برای احداث سردخانه در شهرهای مختلف باید اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری مواد غذایی مختلف را داشته باشید تا بتوانید تجهیزات مورد نیاز برای احداث سردخانه را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست