شماره تماس

051-38762118-19

انواع سردخانه سنندج از نظر گاز مبرد، دما و ابعاد

سردخانه-سنندج

یکی از مهم‌ترین اجزای هر کارخانه، انبار، رستوران یا فروشگاه‌های بزرگ سردخانه است. سردخانه‌ها با فراهم آوردن دمای دلخواه و سرد نگه داشتن محیط به نگهداری طولانی مدت مواد غذایی و دارویی کمک کرده و کیفیت آن‌ها را حفظ می‌کنند. سردخانه سنندج را می‌توان از نظر دما،‌ ابعاد‌ و همچنین گاز مبرد استفاده شده در آن به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. هر یک از این سردخانه‌ها مزایا و معایب خود را داشته و برای نگهداری مواد غذایی گوناگون و مصارف متنوع استفاده می‌شوند. برای آشنایی بیش‌تر با انواع مختلف سردخانه با ما همراه شوید.

سردخانه سنندج، از سردخانه هایی است که گروه برادران حقیقی برای نگهداری مواد غذایی در حجم بزرگ به بازار عرضه داشته است. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه سنندج همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

انواع سردخانه سنندج از نظر دما

سردخانه‌ سنندج را می‌توان با توجه به دمای آن‌ها به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم نمود. هر یک از این انواع برای نگهداری دسته‌ای خاص از مواد غذایی به کار گرفته می‌شوند. به همین دلیل بهتر است پیش از احداث و یا خرید سردخانه ابتدا به نوع آن توجه داشته باشید.

  • سردخانه بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر از دمایی بالاتر از دمای انجماد برای سرد نگه داشتن محصولات استفاده می‌کنند. این نوع از سردخانه‌ها معمولا دمایی از 0 تا 4 درجه سانتیگراد داشته و برای نگهداری مواد غذایی مانند میوه و سبزی، لبنیات، دارو و همچنین گوشت تازه از آن‌ها استفاده می‌شود. کمپرسورهای سردخانه‌های بالای صفر ظرفیت و قدرت بیش‌تری نسبت به سردخانه‌های زیر صفر دارند.

  • سردخانه زیر صفر

انواع دیگر سردخانه‌ها، سردخانه‌های زیر صفر هستند. این نوع از سردخانه‌ها بر خلاف انواع بالای صفر، برای انجماد محصولات در دمایی پایین‌تر از دمای انجماد استفاده می‌شوند. سردخانه‌های زیر صفر معمولا دمایی بین -12 تا -23 درجه سانتیگراد دارند. از سردخانه‌های زیر صفر معمولا برای نگهداری محصولات و مواد غذایی یخ زده مانند گوشت و مرغ و ماهی استفاده می‌شود. کمپرسور سردخانه‌های زیر صفر بر خلاف سردخانه‌های بالای صفر قدرت و ظرفیت کم‌تری دارد.

انواع سردخانه سنندج از نظر ابعاد و تحرک

سردخانه یاسوج

علاوه بر دما، سردخانه‌ها را مانند سردخانه سنندج می‌توان از نظر تحرک آن‌ها نیز به دو دسته سردخانه ثابت و سردخانه متحرک تقسیم نمود. به عنوان مثال اگر برای نگه داری از هرگونه محصولی به فضای سردخانه‌ ای کوچکی نیاز داشته باشید بهتر است از سردخانه‌های متحرک استفاده کنید. در حالی که برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات بیشتر، معمولا از اتاقک‌های ثابت و بزرگ استفاده می‌شود. به‌طور کلی هر یک از این سردخانه‌ها ویژگی‌ها و مزایای مختص به خود را دارند که در ادامه می‌خوانید.

سردخانه متحرک

اگر نیاز به محیط یا اتاقکی با سایز متوسط یا کوچگ برای نگهداری مواد و محصولات خود دارید، استفاده از سردخانه‌های متحرک یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. در این نوع از سردخانه‌ها نیاز به محیطی مجزا برای احداث سردخانه نخواهید داشت. در سردخانه‌های متحرک به جای استفاده از دیوارهای اتاق سردخانه سنندج،‌ از سازه‌های فلزی یا کانتینرها استفاده می‌شود.

این نوع از سردخانه‌ها را می‌توانید در هر محیطی احداث کرده و به راحتی آن را با استفاده از لیفتراک یا جرثقیل و بر حسب نیاز خود جابجا کنید. به همین دلیل این نوع سردخانه‌ها مجهز به قلاب‌هایی برای اتصال با لیفتراک خواهند بود. معمولا سردخانه‌های متحرک حجمی از 10 الی 40 متر مکعب خواهند داشت. همان‌طور که ممکن است بدانید رایج‌ترین ماده استفاده شده به عنوان عایق سردخانه سنندج پلی اورتان است. ضخامت ماده عایق پلی اورتان استفاده شده در این نوع از سردخانه‌ها 10 الی 15 سانتی متر است.

سردخانه ثابت

سردخانه‌های ثابت بر خلاف سردخانه‌های متحرک معمولا ابعاد بزرگ‌تری داشته و قابلیت جابجایی ندارند. سردخانه‌های ثابت را می‌توانید در محیط‌های بسته یا باز احداث کنید. در این نوع از سردخانه‌ها می‌توانید انواع مواد غذایی،‌ دارویی‌،‌ کشاورزی و لبنی را نگهداری کنید. سردخانه‌های ثابت ابعاد مختلفی دارند که می‌توانید بر حسب نیاز خود از هر یک از آن‌ها استفاده کنید. ضخامت عایق پلی اورتانی که در سردخانه‌های ثابت استفاده می‌شود از 7 الی 15 سانتی متر متغیر است.

انواع سردخانه سنندج از نظر گاز مبرد استفاده شده

سردخانه یاسوج

یکی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های موجود برای سردخانه سنندج دسته‌بندی از نظر گاز مبرد استفاده شده در آن‌ها است. اما گاز مبرد به چه معناست و به چه دلیل از آن در سردخانه‌ها استفاده می‌شود؟ گاز مبرد ماده‌ای است که با خاصیت گرماگیری خود، هنگامی که از مایع به بخار تبدیل می‌شود میزان بالایی از گرمای محیط را به خود جذب کرده و موجب کاهش دمای سردخانه خواهد شد. در ایران می‌توانید از سردخانه‌هایی با دو نوع گاز مبرد آمونیاک و یا گازهای فریونی استفاده کنید. هر یک از این گازها مزایا و معایب خود را دارند و استفاده از هر یک در جای خود می‌تواند به عملکرد بهتر سردخانه کمک کند.

سردخانه آمونیاکی

یکی از رایج‌ترین گازهای استفاده شده در سردخانه‌ها گاز آمونیاک است. استفاده از گاز آمونیاک برای سردخانه‌های بزرگ بسیار مناسب است، اما در سردخانه‌های کوچک به صرفه نبوده و توجیه اقتصادی ندارد. از مزایای آمونیاک می‌توان عدم اختلاط آن با روغن اشاره داشت. علاوه بر این، در صورت استفاده از آمونیاک به عنوان مبرد سردخانه به لوله‌هایی با قطر کم‌تر نیاز خواهید داشت که موجب کاهش هزینه‌ها در سردخانه‌ها بزرگ خواهد شد.

گاز آمونیاک نسبت به گازهای فریونی ارزان‌تر بوده و برای محیط زیست و لایه اوزون نیز خطری نخواهد داشت. علاوه بر این تشخیص نشتی آمونیاک با توجه به بوی شدید آن کاری آسان خواهد بود. البته بهتر است بدانید که گاز آمونیاک سمی بوده و می‌تواند به انسان آسیب برساند.

سردخانه فریونی

در مقابل سردخانه‌های آمونیاکی سردخانه‌های فریونی قرار دارند. گازهای فریونی بر خلاف آمونیاک برای استفاده در سردخانه‌هایی با ابعاد متوسط یا کوچک کاربرد بیش‌تری دارند. از مزایای گازهای فریونی می‌توان به غیر سمی بودن آن‌ها اشاره داشت. علاوه بر این از دیگر خاصیت‌های مثبت این نوع مبرد، غبر قابل اشتعال بودن آن است که موجب افزایش ایمنی سردخانه خواهد شد. اما گازهای فریونی بر خلاف آمونیاک برای محیط زیست ضرر داشته و هزینه بیش‌تری را نیز در پی دارند. علاوه بر این تشخیص نشتی گازهای فریونی با توجه به بدون بو بودن آن کار آسانی نخواهد بود.

خرید سردخانه سنندج 

همان‌طور که در مقاله بالا گفته شد، سردخانه‌ها یکی از اجزای حیاتی کارنخانجات، انبارها، رستوران‌های بزرگ و هتل‌ها هستند. سردخانه سنندج را می‌توان از نظر دما به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم نمود. علاوه بر این می‌توانید از سردخانه‌های ثابت یا متحرک نیز استفاده کنید. اما مهم‌ترین دسته‌بندی سردخانه‌ها، دسته‌بندی آن‌ها از نظر گاز مبرد استفاده شده است که در این مقاله به توضیح کامل آن‌ پرداختیم.

سردخانه سنندج این امکان را برای ما فراهم کرده‌اند که بتوانیم مواد غذایی را برای مدت‌زمان طولانی‌تری نگهداری کنیم. همچنین جا به جایی مواد غذایی مختلفی مانند گوشت، لبنیات، میوه‌ها و سبزیجات بین کشورهای دیگر به کمک سردخانه‌ در سنندج امکان‌پذیر شده است، به همین دلیل نمی‌توان نقش سردخانه‌ها را در صنعت مواد غذایی نادیده گرفت.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت انواع سردخانه در کشورمان تولید می‌شوند بنابراین می‌توان به راحتی انواع سردخانه‌ها را در شهرهای مختلف راه‌اندازی کرد. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه سنندج با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست