سردخانه-سنندج

انواع سردخانه سنندج از نظر گاز مبرد، دما و ابعاد

یکی از مهم‌ترین اجزای هر کارخانه، انبار، رستوران یا فروشگاه‌های بزرگ سردخانه است. سردخانه‌ها با فراهم آوردن دمای دلخواه و سرد نگه داشتن محیط به نگهداری طولانی مدت مواد غذایی و دارویی کمک کرده و کیفیت آن‌ها را حفظ مي‌كنند. سردخانه سنندج را مي‌توان از نظر دما،‌ ابعاد‌ و همچنين گاز مبرد استفاده شده در آن به دسته‌هاي مختلفي تقسيم كرد. هر يك از اين سردخانه‌ها مزايا و معايب خود را داشته و براي نگهداري مواد غذايي گوناگون و مصارف متنوع استفاده مي‌شوند. براي آشنايي بيش‌تر با انواع مختلف سردخانه با ما همراه شويد.

سردخانه سنندج، از سردخانه هایی است که گروه برادران حقیقی برای نگهداری مواد غذایی در حجم بزرگ به بازار عرضه داشته است. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه سنندج همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

انواع سردخانه سنندج از نظر دما

سردخانه‌ سنندج را می‌توان با توجه به دمای آن‌ها به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم نمود. هر یک از این انواع برای نگهداری دسته‌ای خاص از مواد غذایی به کار گرفته می‌شوند. به همین دلیل بهتر است پیش از احداث و یا خرید سردخانه ابتدا به نوع آن توجه داشته باشید.

  • سردخانه بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر از دمایی بالاتر از دمای انجماد برای سرد نگه داشتن محصولات استفاده می‌کنند. این نوع از سردخانه‌ها معمولا دمایی از 0 تا 4 درجه سانتیگراد داشته و برای نگهداری مواد غذایی مانند میوه و سبزی، لبنیات، دارو و همچنین گوشت تازه از آن‌ها استفاده می‌شود. کمپرسورهای سردخانه‌های بالای صفر ظرفیت و قدرت بیش‌تری نسبت به سردخانه‌های زیر صفر دارند.

  • سردخانه زیر صفر

انواع دیگر سردخانه‌ها، سردخانه‌های زیر صفر هستند. این نوع از سردخانه‌ها بر خلاف انواع بالای صفر، برای انجماد محصولات در دمایی پایین‌تر از دمای انجماد استفاده می‌شوند. سردخانه‌های زیر صفر معمولا دمایی بین -12 تا -23 درجه سانتیگراد دارند. از سردخانه‌های زیر صفر معمولا برای نگهداری محصولات و مواد غذایی یخ زده مانند گوشت و مرغ و ماهی استفاده می‌شود. کمپرسور سردخانه‌های زیر صفر بر خلاف سردخانه‌های بالای صفر قدرت و ظرفیت کم‌تری دارد.

انواع سردخانه سنندج از نظر ابعاد و تحرك

سردخانه یاسوج

علاوه بر دما، سردخانه‌ها را مانند سردخانه سنندج می‌توان از نظر تحرک آن‌ها نیز به دو دسته سردخانه ثابت و سردخانه متحرک تقسیم نمود. به عنوان مثال اگر برای نگه داری از هرگونه محصولی به فضای سردخانه‌ ای کوچکی نیاز داشته باشید بهتر است از سردخانه‌های متحرک استفاده کنید. در حالی که برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات بیشتر، معمولا از اتاقک‌های ثابت و بزرگ استفاده می‌شود. به‌طور کلی هر یک از این سردخانه‌ها ویژگی‌ها و مزایای مختص به خود را دارند که در ادامه می‌خوانید.

سردخانه متحرک

اگر نیاز به محیط یا اتاقکی با سایز متوسط یا کوچگ برای نگهداری مواد و محصولات خود دارید، استفاده از سردخانه‌هاي متحرك يكي از بهترين گزينه‌هاي موجود است. در اين نوع از سردخانه‌ها نياز به محيطي مجزا براي احداث سردخانه نخواهيد داشت. در سردخانه‌هاي متحرك به جاي استفاده از ديوارهاي اتاق سردخانه سنندج،‌ از سازه‌هاي فلزي يا كانتينرها استفاده مي‌شود.

اين نوع از سردخانه‌ها را مي‌توانيد در هر محيطي احداث كرده و به راحتي آن را با استفاده از لیفتراک یا جرثقیل و بر حسب نياز خود جابجا كنيد. به همین دلیل این نوع سردخانه‌ها مجهز به قلاب‌هایی برای اتصال با لیفتراک خواهند بود. معمولا سردخانه‌های متحرک حجمی از 10 الی 40 متر مکعب خواهند داشت. همان‌طور كه ممكن است بدانيد رايج‌ترين ماده استفاده شده به عنوان عايق سردخانه سنندج پلی اورتان است. ضخامت ماده عایق پلی اورتان استفاده شده در این نوع از سردخانه‌ها 10 الی 15 سانتی متر است.

سردخانه ثابت

سردخانه‌هاي ثابت بر خلاف سردخانه‌هاي متحرك معمولا ابعاد بزرگ‌تري داشته و قابليت جابجايي ندارند. سردخانه‌هاي ثابت را مي‌توانيد در محيط‌هاي بسته يا باز احداث كنيد. در اين نوع از سردخانه‌ها مي‌توانيد انواع مواد غذايي،‌ دارويي‌،‌ كشاورزي و لبني را نگهداري كنيد. سردخانه‌هاي ثابت ابعاد مختلفي دارند كه مي‌توانيد بر حسب نياز خود از هر يك از آن‌ها استفاده كنيد. ضخامت عایق پلی اورتانی که در سردخانه‌های ثابت استفاده می‌شود از 7 الی 15 سانتی متر متغیر است.

انواع سردخانه سنندج از نظر گاز مبرد استفاده شده

سردخانه یاسوج

یکی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های موجود برای سردخانه سنندج دسته‌بندی از نظر گاز مبرد استفاده شده در آن‌ها است. اما گاز مبرد به چه معناست و به چه دليل از آن در سردخانه‌ها استفاده مي‌شود؟ گاز مبرد ماده‌اي است كه با خاصيت گرماگيري خود، هنگامي كه از مايع به بخار تبديل مي‌شود ميزان بالايي از گرماي محيط را به خود جذب كرده و موجب كاهش دماي سردخانه خواهد شد. در ايران مي‌توانيد از سردخانه‌هايي با دو نوع گاز مبرد آمونياك و يا گازهاي فريوني استفاده كنيد. هر يك از اين گازها مزايا و معايب خود را دارند و استفاده از هر يك در جاي خود مي‌تواند به عملكرد بهتر سردخانه كمك كند.

سردخانه آمونياكي

يكي از رايج‌ترين گازهاي استفاده شده در سردخانه‌ها گاز آمونياك است. استفاده از گاز آمونياك براي سردخانه‌هاي بزرگ بسيار مناسب است، اما در سردخانه‌هاي كوچك به صرفه نبوده و توجيه اقتصادي ندارد. از مزاياي آمونياك مي‌توان عدم اختلاط آن با روغن اشاره داشت. علاوه بر اين، در صورت استفاده از آمونياك به عنوان مبرد سردخانه به لوله‌هايي با قطر كم‌تر نياز خواهيد داشت كه موجب كاهش هزينه‌ها در سردخانه‌ها بزرگ خواهد شد.

گاز آمونياك نسبت به گازهاي فريوني ارزان‌تر بوده و براي محيط زيست و لايه اوزون نيز خطري نخواهد داشت. علاوه بر اين تشخيص نشتي آمونياك با توجه به بوي شديد آن كاري آسان خواهد بود. البته بهتر است بدانيد كه گاز آمونياك سمي بوده و مي‌تواند به انسان آسيب برساند.

سردخانه فريوني

در مقابل سردخانه‌هاي آمونياكي سردخانه‌هاي فريوني قرار دارند. گازهاي فريوني بر خلاف آمونياك براي استفاده در سردخانه‌هايي با ابعاد متوسط يا كوچك كاربرد بيش‌تري دارند. از مزاياي گازهاي فريوني مي‌توان به غير سمي بودن آن‌ها اشاره داشت. علاوه بر اين از ديگر خاصيت‌هاي مثبت اين نوع مبرد، غبر قابل اشتعال بودن آن است كه موجب افزايش ايمني سردخانه خواهد شد. اما گازهاي فريوني بر خلاف آمونياك براي محيط زيست ضرر داشته و هزينه بيش‌تري را نيز در پی دارند. علاوه بر این تشخیص نشتی گازهای فریونی با توجه به بدون بو بودن آن کار آسانی نخواهد بود.

خرید سردخانه سنندج 

همان‌طور که در مقاله بالا گفته شد، سردخانه‌ها یکی از اجزای حیاتی کارنخانجات، انبارها، رستوران‌های بزرگ و هتل‌ها هستند. سردخانه سنندج را می‌توان از نظر دما به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم نمود. علاوه بر این می‌توانید از سردخانه‌های ثابت یا متحرک نیز استفاده کنید. اما مهم‌ترین دسته‌بندی سردخانه‌ها، دسته‌بندی آن‌ها از نظر گاز مبرد استفاده شده است که در این مقاله به توضیح کامل آن‌ پرداختیم.

سردخانه سنندج این امکان را برای ما فراهم کرده‌اند که بتوانیم مواد غذایی را برای مدت‌زمان طولانی‌تری نگهداری کنیم. همچنین جا به جایی مواد غذایی مختلفی مانند گوشت، لبنیات، میوه‌ها و سبزیجات بین کشورهای دیگر به کمک سردخانه‌ در سنندج امکان‌پذیر شده است، به همین دلیل نمی‌توان نقش سردخانه‌ها را در صنعت مواد غذایی نادیده گرفت.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت انواع سردخانه در کشورمان تولید می‌شوند بنابراین می‌توان به راحتی انواع سردخانه‌ها را در شهرهای مختلف راه‌اندازی کرد. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه سنندج با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *