تولید-انواع-سردخانه-زیر-صفر

اجزای سردخانه سمنان (خرید سردخانه در سمنان)

سردخانه‌ها از اجزای متفاوتی تشکیل می‌شوند که عملکرد صحیح بدون هر یک از آن‌ها غیر ممکن خواهد بود. آشنایی با هر یک از این اجزا می‌تواند به خرید سردخانه صحیح مخصوصا سردخانه سمنان کمک کند. همچنین در صورت بروز خرابی می‌توان سریع‌تر و بهتر مشکل بوجود آمده را برطرف کرد.

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و توضیح عملکرد و فواید هر یک از اجزای سردخانه و سردخانه سمنان بپردازیم. وجود تمام این اجزا در هر سردخانه‌ای الزامی است، اما نوع، اندازه و یا قدرت هر یک از این اجزا می‌تواند با توجه به نوع سردخانه، اندازه آن، کاربرد، دمای مورد نظر و نوع محصولی که در آن نگهداری می‌شود تغيير كند. با ما همراه شويد. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه در سمنان همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

سردخانه چیست؟

ساخت سردخانه سمنان

بسیاری از مواد دارویی، غذایی و کشاوزی برای سالم و تازه ماندن نیاز به شرایط ویژه‌ای دارند. سردخانه‌ها اتاق‌هایی هستند که می‌توانند با سرد نگه داشتن اتاق،‌ دماي مورد نياز براي نگهداري از مواد و محصولات را فراهم كرده و به حفظ كيفيت آن‌ها کمک کنند. با استفاده از سردخانه‌ها می‌توان از مواد خوراکی و محصولات کشاورزی و دارویی برای مدت زمان طولانی نگهداری کرده تا در زمان نیاز آن‌ها را به متقاضیان عرضه کرد.

سردخانه‌ها را می‌توان بر اساس فاکتورهای گوناگونی مانند اندازه، دما، نوع محصول و گاز مبرد استفاده شده در آن‌ها دسته‌بندی کرد. سردخانه‌ها از اجزای گوناگونی تشکیل می‌شوند كه هر يك در كاركرد سردخانه اهميت بسياري دارند. در اين مقاله به معرفي اجزاي مهم در سردخانه‌ها خواهيم پرداخت. با شناخت هر یک از این اجزا و نحوه عملکرد آن‌ها می‌توانید سردخانه بهتری انتخاب کرده و در زمان بروز خرابی به راحتی مشکل را رفع کنید.

اجزاي استفاده شده در ساخت سردخانه سمنان چيست؟

اجزاي استفاده شده در ساخت سردخانه سمنان

در هر یک از انواع سردخانه اجزای گوناگونی و با کیفیت‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما به صورت کلی تمام سردخانه‌ها از اجزای پایه‌ای تشكيل مي‌شوند كه بدون استفاده از آن‌ها عملكرد صحيح سردخانه ممكن نخواهد بود. اين اجزا عبارت‌انداز:

تابلو برق

تابلو برق يكي از كليدي‌ترين و مهم‌ترین بخش‌های سردخانه است که به وسیله آن می‌توان نحوه کارکرد سیستم و اجزای مهم و حیاتی آن را مشخص کرد. برنامه‌ریزی، طراحی مدار و ساخت تابلو برق سردخانه سمنان به تخصص درباره مکانیزم سردخانه و تجربه بالا در این زمینه احتیاج دارد و معمولا در دو نوع plc یا آنالوگ تولید می‌شود.

درب سردخانه

درب ورودي سردخانه يكي از مهم‌ترين اجزاي سردخانه سمنان است كه با كاركرد آن رابطه كاملا مستقيم دارد. درب سردخانه به صورت كاملا مستقيم بر كاركرد و طول عمر سردخانه نقش دارد. به همين دليل تكنولوژی استفاده شده و مواد سازنده درب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

درب سردخانه‌ها معمولا از ساندویچ پنل استفاده می‌شوند. این پنل‌ها با اتصال به یکدیگر درب سردخانه را تشکیل می‌دهند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که درب سردخانه‌ها با توجه به کاربرد، سایز و دمای داخلی آن ساخته می‌شوند. این درب‌ها می‌توانند به خوبي دماي داخلي را حفظ كرده و از نفوذ هوا به داخل جلوگيري كنند.

كندانسور

کندانسور سردخانه میان کمپرسور و شیر انبساط جای گرفته و وظیفه آن تغییر حالت مبرد گاز به مبرد مایع است. در واقع کندانسور با استفاده از آب یا هوا موجب تغییر فاز ماده مبرد و تغییر آن از گاز به مایع می‌شود. انواع کندانسور سردخانه سمنان در دو نوع آبی و هوایی ساخته شده و خارج از اتاقک سردخانه قرار می‌گیرد. معمولا در چیلر سردخانه از کندانسورهای هوا استفاده می‌شود.

كمپرسور

کمپرسور یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم برودتی سردخانه است که وظیفه فشرده‌سازی گاز مبرد را دارد. واضح است که این فشرده‌سازی با کاهش حجم گاز، دمای آن را افزایش می‌دهد. با گرم شدن گاز امکان انتقال انرژی جذب شده توسط آن به بیرون سردخانه سمنان نیز فراهم می‌شود.

زیرا تبادل گرما زمانی انجام می‌شود که دمای گاز بیش‌تر از دمای محیط باشد. کمپرسورها انواع مختلفی دارند که رایج‌ترین آن‌ها نوع اسکرال و اسکرو هستند. تفاوت این دو نوع کمپرسور در نوع کارکرد و ظرفیت آن‌ها است. برای انتخاب نوع درست کمپرسور باید به نوع و ظرفیت سردخانه سمنان توجه داشت.

اواپراتور

همان‌طور که می‌دانید تبخیر ماده مبرد در سردخانه‌ها موجب کاهش دما می‌شود. اواپراتور سردخانه در واقع وظیفه‌ی تبخیر مایع مبرد و در نتیجه سرد کردن محیط داخلی سردخانه را بر عهده دارد. اواپراتورها در انواع بسیار مختلفی تولید می‌شوند که بر اساس دمای دلخواه در سردخانه و وسعت آن می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. اواپراتور در واقع جزئی مهم از میان اجزای مختلف سیستم برودتی سردخانه است که اهمیت بسیار بالایی دارد. بدون اواپراتور جذب گرمای داخل سردخانه و انتقال آن به خارج ممکن نخواهد بود.

عایق سردخانه

یکی دیگر از اجزای بسیار مهم در سردخانه عایق بدنه سردخانه است. عایق سردخانه همان‌طور که از نامش پیداست وظیفه حفظ سرما در داخل سردخانه را بر عهده دارد. با توجه به این موضوع واضح است که ضخامت عایق متناسب با کاربرد سردخانه و درجه سرمای درون آن تغییر خواهد کرد. امروزه تقریبا تمام سردخانه‌ها با عایق پلی اورتان و روکش ورق تجهیز می‌شوند.

موتور فن

موتور فن سردخانه وظیفه به جریان انداختن هوا در داخل محفظه سردخانه، اواپراتور و کندانسور را دارد. گردش هوا در سردخانه موجب در معرض سرما قرار گرفتن تمام محصولات داخل محفظه شده و به حفظ کیفیت محصول کمک خواهد کرد. امروزه موتور فن سردخانه در دو نوع دمنده و مکنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رسیور سردخانه

رسیور سردخانه سمنان مخزنی است که وظیفه ذخیره ماده مبرد به صورت مایع را بر عهده دارد. رسیور در انتهای کندانسور جای می‌گیرد و زمانی که کندانسور ماده مبرد را از گاز به مایع تبدیل می‌کند، مایع به آن منتقل می‌شود. خروجی رسیور همیشه مایعی با فشار بالا است.

خرید سردخانه سمنان

همان‌طور که خواندید سردخانه یکی از اجزای بسیار مهم در کارخانه‌جات و فروشگاه‌های بزرگ است که وظیفه سرد نگه داشتن محصولات و حفظ کیفیت آن‌ها را بر عهده دارد. انواع سردخانه‌ها برای کارردهای خاصی وجود دارند که می‌توان بر اساس بودجه، نوع محصول، زمان نگهداری و دمای مورد نیاز برای نگهداری از آن‌ها استفاده کرد.

اما در هر صورت سردخانه سمنان از اجزای کلیدی استفاده می‌کند که بدون آن‌ها عملكرد صحيح غير ممكن است. از ميان اين اجزا مي‌توان به عايق سردخانه،‌ درب سردخانه،‌ موتور فن، كندانسور،‌ كمپرسور، اواپراتور، تابلو برق و رسیور اشاره داشت. برای خرید سردخانه سمنان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *