شماره تماس

051-38762118-19

سردخانه زنجان و نیاز ساخت سردخانه در زنجان

سردخانه زنجان

گروه صنایع برادران حقیقی، با تولید انواع سردخانه مانند سردخانه جسد و سردخانه میوه با بیش از 30 سال تجربه در خدمت شما عزیزان است. سردخانه زنجان، از سردخانه هایی است که گروه برادران حقیقی برای نگهداری مواد غذایی در حجم بزرگ به بازار عرضه داشته است.

در این مقاله با سیستم سردخانه زنجان آشنا می شویم با ما همراه باشید. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه زنجان همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

سردخانه زنجان

زنجان شهر حکایت‌ها و روایت‌هاست و از قدیمی‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید. این شهر در شمال غربی ایران در استانی به همین نام قرار دارد و زیبایی‌های طبیعی و تاریخی زیادی دارد. آب و هوای مناسب این منطقه، موجب شده تا شرایط کشاورزی و دام‌پروری در این منطقه بسیار مناسب باشد که طبیعتا این موضوع می‌تواند به صنایع مختلف این شهر نیز کمک کند. ما در این مقاله در وب‌سایت سردخانه به بررسی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، برای سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه و سردخانه زنجان می‌پردازیم.

نیاز صنعت کشاورزی به ساخت سردخانه زنجان

سردخانه-زنجان

وجود ۳۶ هزار هکتار زمین مناسب و آماده برای کشت آبی در کنار ۳۰۰ میلی‌لیتر بارندگی سالیانه و همچنین، ۹۴ هزار هکتار زمین مناسب برای کشت دیم، این منطقه را به یکی از حاصلخیزترین و پربارترین مناطق در صنعت کشاورزی کشور تبدیل کرده است.

در این منطقه روش‌های نوین آبیاری برای زمین‌های به مساحت ۳۵۰ هکتار اعمال شده و همچنین، ۱۳ شرکت مربوط به ارائه‌ی خدمات کشاورزی، در این منطقه وجود دارند که کشاورزان را از نظر امکانات و شرایط مورد نیاز کاملا غنی می‌کنند. تولیدات استراتژیک این استان پیاز و سیب‌زمینی است که در سال جاری ۲۵ درصد رشد در تولید داشته و این فاکتور مهمی برای اقتصاد استان و کشور است. سیب درختی، کلزا و برنج از دیگر محصولات کشاورزی این استان است که در کل کشور مشتریان خاص خود را دارد.

طبیعتا این حجم از تولید محصولات کشاورزی مهم می‌تواند زمینه ساز پیشرفت بخش‌های دیگر باشد. ولی زمانی این تولید رو به رشد باقی می‌ماند که شرایط نگهداری مناسب با محصولات مختلف، در استان وجود داشته باشد. وقتی میزان خرابی محصول کاهش پیدا کند و تولیدکننده از سالم ماندن محصول خود مطمئن باشد، حجم تولیدات خود را افزایش خواهد داد.

سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه زنجان می‌تواند، زمینه‌ساز این رونق و پیشرفت باشد. این فعالیت در منطقه می‌توانند با یک برنامه‌ریزی درست، به منابع صادرات کشور تبدیل شوند. در ادامه این مقاله در وب‌سایت سردخانه بررسی دیگر پتانسیل‌های صنعت سردخانه زنجان می‌پردازیم.

نیاز صنعت دامداری به احداث سردخانه زنجان

در حال حاضر ارزش تولیدات دام، طیور و زنبور عسل در زنجان، چیزی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است که این رقم، برابر با ۲ درصد تولیدات کل کشور است. در بخش طیور این استان دارای ۲۹۵ واحد پرورش صنعتی است که چیزی حدود ۲ میلیون و ۱۵ هزار عدد، انواع طیور را شامل مرغ و جوجه، بوقلمون، شترمرغ و بلدرچین پرورش می‌دهند.

ظرفیت تولید این واحدها ۲۷ میلیون قطعه در سال است و همچنین، سه کارخانه جوجه‌کشی در این منطقه وجود دارد که سالانه سه میلیون و ۸۰۰ قطعه جوجه تولید می‌کند. در زمینه‌ی پرورش دام این منطقه، بیش از ۳۰۰ واحد پرورش دام سبک و سنگین دارد که در مجموع، بیش از ۵۷ هزار رأس دام در این واحدها وجود دارد. گاو شیری، پرواربندی گوساله، بره و گوسفند از جمله محصولات دامی این منطقه است.

این استان پنج واحد تخصصی پرورش اسب نیز در خود جای داده و همچنین یک واحد پرورش سگ نگهبان در این منطقه واقع شده است. جالب است بدانید در کنار این واحدهای صنعتی، چیزی حدود ۱۵۰۰ واحد دامداری کوچک نیز به صورت سنتی فعالیت می‌کنند که تعداد دام‌های آن‌ها به بیش از ۶۳ هزار رأس می‌رسد.

در بخش پرورش زنبور نیز این استان دارای بیش از ۹۶ هزار کلونی زنبور است که این کلونی‌ها توسط دو هزار زنبوردار در این منطقه اداره می‌شود. از این تعداد کلنی زنبور در منطقه ۹۶ هزار عدد، از نوع کلونی مدرن و حدود ۸۰۰ کلونی سنتی است. ۱۳۱ مرکز جمع آوری شیر در این منطقه قرار دارد که روزانه، بیش از ۵۰۰ تن شیر جمع آوری می‌کند. این حجم بالای تولیدات دامی قطعات نیازمند خدمات نگهداری سردخانه است و سرمایه گذاری روی سرعت سردخانه زنجان می‌تواند سودآور باشد.

لزوم استفاده از سردخانه زنجان و صنایع غذایی زنجان

سردخانه زنجان

زنجان از نظر توسعه صنایع غذایی در کشور یکی از پیشگامان موفق است؛ هم اکنون در این منطقه بیش از ۱۸۰ شرکت در حوزه صنایع غذایی فعال هستند که این شرکت‌ها، زمینه اشتغال بیش از ۵۰۰۰ نفر را در درون خود فراهم کرده‌اند. از موارد شاخص این صنایع می‌توان به ۷ واحد تولیدی، در حوزه محصولات لبنی با ۳۷۱ نفر شاغل و ظرفیت تولید ۱۰۴ هزار تن محصول در سال و همچنین، بیست واحد فرآوری گوجه فرنگی و زیتون با اشتغال‌زایی ۷۹۳ نفر و تولید سالانه ٢٧١ هزار تن انواع محصولات فرآوری شده اشاره کرد.

صنایع غذایی این استان از نوع محصولات مصرفی است و کمترین تأثیرپذیری را از نوسانات بازار دارد و همچنین بازدهی مناسبی را نسبت به میزان سرمایه گذاری ارائه می‌دهند. این فقط بخشی از صنایع غذایی زنجان بود که مربوط به محصولات کشاورزی این استان است.

در بخش صنایع غذایی مربوط به محصولات پروتئینی نیز، به دلیل پتانسیل‌های بالای تولید که در بخش‌های قبل، مفصل به آن‌ها اشاره شد این منطقه از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است. حجم بالای گوشت قرمز و سفید در انواع مختلف و کیفیت بسیار مطلوب، می‌تواند زمینه‌ی رشد خوبی برای شرکت‌های صنایع غذایی مربوط به مواد پروتئینی باشد.

این ظرفیت قابل توجه در منطقه، موجب می‌شود که نیاز به صنایع بسته بندی و نگهداری محصول، به شدت احساس شود. نیازی که می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی هزینه‌های تمام شده محصولات بگذارد. قطعا اگر شرایط مناسبی برای نگهداری مواد اولیه و همچنین، محصولات تولیدی وجود داشته باشد، هزینه‌های خرید و همچنین تلفات مواد اولیه و محصولات نیز کاهش پیدا می‌کند. این موضوع نشان‌دهنده اهمیت سرمایه‌گذاری، بر روی صنعت سردخانه زنجان است. بازاریابی درست و ارائه خدمات هدفمند و تخصصی درآمد قابل توجهی را به همراه دارد.

خرید سردخانه زنجان – قیمت سردخانه در زنجان 

صنایع غذایی زنجان به دلیل وفور محصولات کشاورزی و دامی تازه در اطراف خود، توانسته پیشرفت قابل توجهی را تجربه کنند و اشتغال‌زایی زیادی را در منطقه رقم بزند. تمام این موارد نشان دهنده ظرفیت مناسب برای سرمایه‌گذاری، در صنعت سردخانه زنجان است که در صورت بازاریابی و برنامه‌ریزی درست می‌تواند بسیار پربازده و پرسود باشد.

هزینه ساخت سردخانه زنجان با توجه به عوامل مختلفی مانند ابعاد، تجهیزات لازم و نوع استفاده از آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین سردخانه‌های بسیاری در سراسر کشور مانند سردخانه زنجان وجود دارد که باغداران، کشاورزان و… می‌توانند با اجاره کردن آن‌ها محصولات خود را در این سردخانه‌ها نگهداری کنند. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه زنجان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست