شماره تماس

051-38762118-19

صنعت سردخانه بیرجند

سردخانه بیرجند

بیرجند یکی از شهرهای مهم استان خراسان جنوبی است و به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، پتانسیل بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. صنعت کشاورزی و همچنین دیگر صنایع موجود در این منطقه، در کنار موقعیت جغرافیایی مناسب آن، موجب شده تا از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

اگر صنایع مختلف بتوانند در یک منطقه به‌خوبی فعالیت کنند، قطعا نیاز به صنایع مربوط به بسته‌بندی و نگهداری محصول نیز به‌اندازه قابل‌توجه احساس می‌شود. ما در این مقاله در وب‌سایت سردخانه بررسی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه و سردخانه بیرجند می‌پردازیم.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط نگهداری مواد غذایی مختلف در سردخانه بیرجند بیشتر آشنا کنیم؛ پس با صنایع برودتی برادران حقیقی همراه باشید. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه بیرجند همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

کشاورزی بیرجند و نیاز کشاورزان به سردخانه‌های بزرگ

بیرجند به دلیل آب‌وهوا و شرایط اقلیمی منحصربه‌فردی که دارد، محل تولید محصولات و میوه‌های خوشمزه‌ای است که در بین مردم ما، طرفداران زیادی دارند. انار بیرجند یکی از این میوه‌های جذاب و خوشمزه به‌حساب می‌آید. پسته و بادام این شهر نیز یکی از مرغوب‌ترین انواع این محصول در کشور است.

همچنین میوه‌هایی مانند سیب و گلابی نیز در این منطقه کشت می‌شود. به و گیلاس از دیگر محصولات موجود در باغات این شهر است. آلبالو، زردآلو و هلو از محصولات لوکس و به نام این شهر به‌حساب می‌آیند. کیفیت محصولات توت و شاتوت بیرجند، در ایران مثال‌زدنی است. گردو و انجیر از دیگر محصولات باغی تولیدشده در این منطقه می‌باشند و کشاورزان نیلزمند یک سردخانه برای نگهداری محصولات می باشند.

این شهر محصولات مهم و استراتژیک مانند زعفران، زرشک و سنجد را نیز با بالاترین کیفیت تولید می‌کند و رتبه‌ی دوم را در تولید زعفران کشور دارد. در بخش مزارع زراعی این شهر، مردم به کشت اقلامی مانند گندم و جو می‌پردازند و همچنین، مزارع پنبه زیادی در این منطقه یافت می‌شود.

در کنار آن‌ها کشت حبوبات و محصولات جالیزی و علوفه‌ای نیز در این منطقه انجام می‌شود. جالب است بدانید که این شهر در تولید چغندر قند، رتبه هشتم را در کل کشور کسب کرده است. قطعا این حجم وسیع تولیدات، نیازمند حضور صنایع مربوط به نگهداری و حفظ کیفیت محصولات است تا تولیدکنندگان دچار خسارت کمتری شوند؛ ازاین‌رو پایه‌گذاری در صنعت سردخانه‌ بیرجند می‌تواند گزینه‌ای مناسب و آینده دار باشد. در ادامه این مقاله در وب‌سایت سردخانه بیرجند به بررسی دیگر پتانسیل‌های صنعت سردخانه بیرجند می‌پردازیم.

صنعت سردخانه بیرجند , نیاز کشاورزان

بررسی صنعت دامداری بیرجند

شغل بسیاری از مردم ساکن در بیرجند، دامداری و پرورش دام است و در این منطقه ۱۰ کشتارگاه دام وجود دارد. عملا هیچ‌کدام از آن‌ها کشتارگاه صنعتی نیستند و در واقع، تعدادی از آن‌ها نیمه‌صنعتی و بقیه سنتی هستند. همچنین برخی از مناطق اطراف نیز کشتارگاه ندارند؛ زیرا شرایط نگهداری طولانی‌مدت گوشت، در این مناطق مهیا نیست. توجه به صنعت سردخانه بیرجند در این میان می‌تواند نقش کلیدی را ایفا کند.

مسئولین در حال فراهم کردن تمهیداتی برای احداث ۲ یا ۳ کشتارگاه صنعتی در این مناطق هستند. از آنجایی‌که احداث هر یک از این کشتارگاه‌ها هزینه‌ی زیادی به همراه دارد، طرحی ارائه‌شده است که این کشتارگاه‌ها را به‌صورت مجتمع در یک مکان بسازند و برای حمل‌ونقل محصولات از خودروهای سردخانه‌دار استفاده کنند.

به همین دلیل، پس از هفت سال ارزیابی طرحی در حال کلید خوردن است که در آن، میدان جدیدی برای ارائه دام‌ها احداث می‌شود که ظرفیت آن حدود ۱۰ هزار رأس دام است. این مجموعه دارای انبار علوفه و کشتارگاه اضطراری برای دام‌ها است؛ همچنین دامپزشکی ۲۴ ساعته و پست‌های دامپزشکی نیز در این مجموعه در نظر گرفته‌شده است.

بخش نگهبانی و اداری نیز از دیگر قسمت‌های این مجموعه به‌حساب می‌آیند. وجود چنین پتانسیل مناسبی در بخش تولیدات دامی سنگین و سبک در بیرجند، قطعا سرمایه‌گذاری بر روی صنعت سردخانه بیرجند را از نظر اقتصادی توجیه می‌کند. اگر بازاریابی درست صورت بگیرد و هماهنگی لازم به تولیدکنندگان دام، کشتارگاه‌ها و همچنین صنایع نگهداری محصول پس از کشتار به‌خوبی صورت بگیرد، تمام این بخش‌ها با افزایش سود مواجه خواهند شد.

بررسی صنعت دامداری بیرجند و نیاز به سرخانه

صنایع غذایی بیرجند و نیاز به احداث سردخانه بیرجند

همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد صنعت کشاورزی و دام‌پروری بیرجند، از رونق خوبی برخوردار است و این روند، می‌تواند به تقویت صنایع غذایی این شهر کمک کند. وجود تنوع میوه‌های مختلف در بخش کشاورزی این شهر، موجب شده تا پتانسیل بسیار مناسبی برای فعالیت شرکت‌های کنسروسازی و همچنین، تهیه کنسانتره میوه فراهم شود تا بتوانند محصولات تازه و با کیفیت بالا را از تولیدکنندگان اطراف خود با قیمت مناسب تهیه کنند و در صنایع از آن‌ها استفاده کنند.

گیاهان دارویی کشت‌شده در کنار اقلام استراتژیک این منطقه، موجب شده تا صنعت بسته‌بندی و فرآوری آن‌ها نیز رونق خوبی داشته باشد. بخش دامداری سنگین و سبک نیز با تولیدات فراوان و تازه، می‌توانند خوراک خوبی برای صنایع غذاهای کنسروی و فرآوری گوشت فراهم کنند. نگهداری محصول در تمام این بخش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مخصوصا آن دسته از صنایع غذایی که به محصولات فصلی وابسته است، نیاز دارد که در فصل آن محصول خرید بالایی داشته باشد تا بتواند هزینه ی  مواد اولیه خود را کاهش دهد. طبیعتا این موضوع نیازمند وجود بسترهای نگهداری مناسب  محصول است. با سرمایه‌گذاری اصولی روی صنعت سردخانه بیرجند و همچنین، شخصی‌سازی شدن واحدها متناسب با نیاز هر صنعت، بازدهی زیادی در این بخش حاصل خواهد شد.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، سردخانه بیرجند باید متناسب با نیاز محصول طراحی شود و هر دسته از محصولات، شرایط نگهداری خاص خود را دارند. شما می‌توانید با عقد قراردادهای دقیق با تولیدکنندگان مدنظر خود، هزینه‌های ساخت سردخانه بیرجند خود را نیز کاهش دهید.

نتیجه‌گیری

بیرجند منطقه مناسب با صنایع کشاورزی بسیار جذاب و ارزشمند است. میوه‌های همچون زردآلو، آلبالو، گیلاس، گلابی، سیب و انبه، محصولات زراعی مانند چغندرقند و همچنین، محصولات استراتژیکی، مانند زعفران و گیاهان دارویی از جمله عناب این منطقه را سرشار از منابع کشاورزی کرده است.

رونق دام‌پروری و همچنین وجود طرح‌های صنعتی برای نظارت بیشتر، بر روی بحث تولید و همچنین کشتار دام، موجب شده تا صنعت دام‌پروری سبک و سنگین در این منطقه، رونق قابل‌توجهی داشته باشد و رو به رشد باشد. صنایع غذایی منطقه نیز با بهره‌گیری از این پتانسیل کشاورزی و دام‌پروری، می‌تواند روند رو به رشدی را در این منطقه تجربه کند و تمامی این عوامل، نیازمند استفاده از فنّاوری‌ها و بسترهای نگهداری از محصولات غذایی می‌باشند.

خرید سردخانه بیرجند (قیمت سردخانه بیرجند)

هزینه ساخت سردخانه بیرجند با توجه به عوامل مختلفی مانند ابعاد، تجهیزات لازم و نوع استفاده از آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین سردخانه‌های بسیاری در سراسر کشور مانند سرد خانه بیرجند وجود دارد که باغداران، کشاورزان و… می‌توانند با اجاره کردن آن‌ها محصولات خود را در این سردخانه‌ها نگهداری کنند. جهت خرید و استعلام قیمت سردخانه بیرجند با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

سردخانه بیرجند و صنایع مربوط به نگهداری محصول، می‌توانند هزینه‌های خرید مواد اولیه را کاهش دهند؛ همچنین می‌توانند از تولیدات در مقابل فساد، در زمان قابل‌توجهی محافظت کنند. در صورت ارزیابی دقیق و مشخص شدن جامعه هدف، صنعت سردخانه بیرجند می‌تواند یکی از مکان‌های مناسب، برای سرمایه‌گذاری به‌حساب بیاید. قطعا توسعه‌ی اقتصادی این منطقه نیازمند مشارکت تمامی بخش‌ها است و یک بخش به‌تنهایی نمی‌تواند کار موردنظر خود را به سرانجام برساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست