شماره تماس

051-38762118-19

سردخانه ایلام و لزوم استفاده از آن

سردخانه ایلام

ایلام منطقه‌ای مرزی در غرب ایران است که آب‌وهوای متعادلی دارد و ازنظر شاخص‌های پیشرفت و اقتصاد، رو به جلو حرکت می‌کند. پیشرفت در حوزه‌های کشاورزی، صنایع غذایی و فرآوری، این نوید را می‌دهد که این منطقه در آینده نه‌چندان دور، رونق فراوانی پیدا کند. این امر موجب می‌شود تا صنایع جانبی ازجمله بسته‌بندی، پخش و نگهداری نیز به‌ مرور زمان، رونق بگیرند و نیاز به آن‌ها احساس شود. در این مقاله از صنایع برودتی برادران حقیقی، به بررسی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری روی صنعت سردخانه و سردخانه ایلام می‌پردازیم.

سردخانه ایلام

کشاورزی ایلام

در کشور ما می‌توان گفت که وضعیت صنعت کشاورزی هر استان، بیانگر ویژگی‌های اقتصادی آن است. استان ایلام با دارا بودن منابع مورد نیاز و آب ‌و خاک مناسب و حاصلخیز، یکی از مناطق بسیار مناسب برای توسعه‌ی بخش کشاورزی است. دولت نیز برای کمک به توسعه‌ی کشاورزی در این منطقه به کشاورزان تسهیلات یارانه‌دار ارائه می‌دهد.

در حال حاضر ۶۲۲۰ هکتار زمین، زیر کشت باغات این استان است و به‌صورت منظم، از آن‌ها محصول برداشت می‌شود. حجم محصول تولیدشده در این اراضی ۱۸ هزار و ۲۳۳ تن انواع میوه است. بررسی این آمار در طی چهار سال گذشته، ۶ درصد افزایش سطح اراضی زیر کشت را نشان می‌دهد و همچنین، ۱۸ درصد افزایش حجم تولیدات کشاورزی استان را نمایان می‌کند.

مجموعه‌ی اراضی قابل‌کشت استان ایلام، چیزی حدود ۳۴۰ هزار هکتار است که ۸۰ هزار هکتار از این اراضی، مربوط به بخش آبی و مابقی این اراضی مربوط به اراضی دیم هست. جهاد کشاورزی ایلام نیز طرح‌های آبیاری نوین را در این منطقه، در دست اجرا دارد که در صورت انجام آن‌ها، حجم اراضی زراعی آبی به ۱۸۰ هزار هکتار افزایش پیدا خواهد کرد.

بدیهی است که این حجم رو به رشد تولیدات، نیازمند تکمیل زنجیره‌ی عرضه و مستقر شدن واحدهای حرفه‌ای نگهداری محصولات است. سرمایه‌گذاری دقیق روی بخش نگهداری محصولات کشاورزی ایلام و سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه ایلام، می‌تواند یک کسب‌وکار رو به رشد و سرمایه‌گذاری سوده را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله در وب‌سایت سردخانه، به بررسی پتانسیل‌های دیگر صنعت سردخانه ایلام می‌پردازیم.

سردخانه ایلام

دامداری ایلام

دامداری اعلام یکی از پتانسیل‌های بسیار مناسب در کشور است که در صورت توجه، می‌تواند بسیار شکوفا باشد. کشاورزی و دامداری در ایلام رونق زیادی دارد و تقریباً ۶۰ درصد مردم این منطقه، از این دو راه امرار معاش می‌کنند.

وجود دشت‌های وسیع و کوه‌های بلند و همچنین، ۶۴۰ هزار هکتار زمین جنگلی در کنار آب‌وهوای ییلاقی بسیار مناسب، موجب شده تا دامداری رونق بسیار زیادی داشته باشد. در حال حاضر ایلام دارای حدود سه میلیون رأس واحد دامی است که تولیدات آن‌ها، حدود دو و نیم برابر نیاز مصرفی گوشت سفید و قرمز استان هست. جالب است بدانید با این‌حال بخش زیادی از ساکنان این منطقه با مشکل بیکاری مواجه‌اند و از این پتانسیل برای اشتغال استفاده‌نشده است.

۲۵ هزار خانواده در بخش دامداری استان فعالیت می‌کنند و این رقابت باعث شده تا کیفیت محصولات دامی از گوشت قرمز، سفید و آبزیان بسیار بالا باشد. درواقع ازنظر اقتصادی سرمایه دامی موجود در استان ایلام، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هست و سالانه، حدود ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات دامی اعم از گوشت قرمز، سفید و آبزیان، به ارزش بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در استان تولید می‌شود.

این حجم از تولیدات پروتئینی در استان می‌تواند، پتانسیل بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری در بخش نگهداری محصول ایجاد کند. شما با بازاریابی درست و سرمایه‌گذاری دقیق روی صنعت سردخانه ایلام می‌توانید از این پتانسیل بسیار مناسب برای کسب درآمد استفاده کنید.

صنایع غذایی ایلام

صنایع غذایی برای پیشرفت و توسعه به منابع مواد غذایی باکیفیت و در دسترس و همچنین، نیروی کار مستعد که هر دو این موارد، در استان ایلام یافت می‌شوند. در بخش اول راجع به کشاورزی استان ایلام صحبت کردیم و این‌که روزبه‌روز رو به رشد هست. قطعاً برای کارخانه‌های فعال در حوزه صنایع غذایی، به‌صرفه‌تر است که خرید خود را به‌صورت کلی و از کشاورزان انجام دهند؛ پس در این میان تعامل مناسب شکل می‌گیرد و هر دو طرف می‌توانند از آن بهره ببرند.

نیروی کار هم که در ایلام به‌وفور یافت می‌شود. حلقه‌ی گمشده‌ای که در این میان باقی می‌ماند وجود شرایط مناسب برای نگهداری محصولات است. اگر شما یک فعال در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری صنعتی هستید، قطعاً سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه ایلام می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. در ادامه به بررسی پتانسیل‌های دیگر سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه ایلام می‌پردازیم.

مرز مهران

نزدیکی ایلام به مرز مهران می‌تواند یک امتیاز بسیار درخشان برای فعالیت در صنعت سردخانه ایلام به‌حساب بیاید. شما می‌توانید از طریق تعامل با واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی، محصولات دامی و صنایع غذایی و تبدیلی، تعامل خوبی با آن‌ها برقرار کنید و قراردادهای بسیار مناسبی ببندید.

قطعاً این شرکت‌ها نیازمند انبارهایی مناسب در مناطق مرزی هستند تا در مواقع نیاز کالاهای خود را در مکانی مناسب و امن نگهداری کنند. شما می‌توانید با جلب اعتماد آن‌ها و ارائه‌ی خدمات موردنظر این شرکت‌ها، قراردادهای خوبی با آن‌ها ببندید‌؛ همچنین می‌توانید با شرکت‌های خارجی وارد مذاکره شوید و خدمات و توانایی‌های خود را به آن‌ها معرفی کنید.

مرز مهران تنها مرز عراق نیست بلکه یک دروازه ورود و خروج به‌حساب می‌آید که بسیاری از کشورها برای تبادل کالاها از این راه استفاده می‌کنند.

نتیجه‌گیری

صنعت سردخانه ایلام درواقع حلقه‌ی گمشده‌ی پویایی صنعت این منطقه است. موفقیت در این راه نیازمند هوشیاری و بازاریابی هوشمندانه نیز است. صنعت کشاورزی رو به رشد و حجم تولید بالای محصولات کشاورزی و باغی، فراهم آوردن شرایط مناسب برای فعالیت در صنعت سردخانه ایلام به‌حساب می‌آید و می‌توان از این فرصت به‌خوبی استفاده کرد. صنعت دامداری ایلام فوق‌العاده درخشان و با راندمان بالا در حال فعالیت است.

این بستر پتانسیل افزایش تولید و حتی صادرات عظیم به خارج از کشور را دارد و وجود بسترهای ذخیره‌سازی مناسب، به همراه بازاریابی درست و هوشمندانه می‌تواند، سود قابل‌توجهی را برای شما و همچنین اقتصاد ایلام به همراه داشته باشد.

صنایع غذایی و تبدیلی ایلام در وفور نعمت به سر می‌برد و اگر از نظر ذخیره‌سازی و انبارداریِ اصولی، حمایت شود و بستری مناسب برای کاهش هزینه‌های مواد اولیه داشته باشد، می‌تواند پیشرفت چشم‌گیری را رقم بزند و به سود قابل توجهی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست