شماره تماس

051-38762118-19

پتانسیل صنعت سردخانه اصفهان (ساخت سردخانه اصفهان)

سردخانه اصفهان

اصفهان طی سال‌های اخیر و با در نظر گرفتن سیاست‌های مناسب توانسته است در حوزه‌ی کشت محصولات کشاورزی به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست پیدا کند. بدیهی است که این پیشرفت‌ها، قابل‌تقدیر و قابل‌احترام هستند اما باید هم‌زمان با توسعه‌ی تولید، زمینه‌های مناسب برای نگهداری و عرضه‌ی متناسب نیز فراهم شود.

در این فرصت مناسب سرمایه‌گذاران با هوشمندی و دقت می‌توانند به سوددهی مناسبی برسند. ما در این مقاله از وب‌سایت سردخانه، به بررسی پتانسیل‌های صنعت سردخانه و سردخانه اصفهان می‌پردازیم. جهت خرید و استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید.

 

کشاورزی اصفهان

سردخانه اصفهان

طبق گزارش‌هایی که از جهاد کشاورزی اصفهان به‌دست‌آمده است، کشاورزان این استان دست‌کم ۸۰ نوع محصول زراعی را در زمین‌های خود برداشت می‌کنند که ۳۰ قلم از این محصولات، به‌صورت عمده و در ابعاد بسیار زیاد تولید می‌شوند. جالب است بدانید در اصفهان ۳۰ نوع گیاه دارویی نیز کشت می‌کنند که ارزش قابل‌توجهی در بازار دارد.

در طی سال‌های اخیر همیشه میانگین تولیدات محصولات کشاورزی اصفهان، حدود دو میلیون تن در سال بوده که این عدد نشان‌دهنده حجم قابل ‌توجه تولید سالانه است. طبیعتا وقتی این حجم از تولید وجود دارد، باید صنایع بسته بندی، ذخیره‌سازی و پخش نیز تقویت شود. حضور این صنایع موجب جلوگیری از هدر رفتن محصول و سرمایه کشاورزان می‌شود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در نگهداری محصول صنعت سردخانه اصفهان است که افراد می‌تواند از این پتانسیل به نفع خود استفاده کنند.
مدتی است در اصفهان طرحی به نام محصول سالم اجرا می‌شود. محصول سالم یا اصطلاحا گواهی‌شده به محصولی اطلاق می‌شود که پس از تولید و بررسی در آزمایشگاه‌های محیط‌زیست، میزان باقیمانده‌ی سموم و عناصر سنگین در آن بسیار پایین باشد؛ به‌عبارت‌دیگر محصولاتی که گواهی‌شده هستند، ازنظر میزان سموم و عناصر سنگین در حد استاندارد مصرف انسان و دام است و همچنین، این محصولات ازنظر میزان مواد غذایی موجود نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

حدودا ۲۰ روز قبل از برداشت این محصولات از هیچ‌گونه ماده شیمیایی بر روی آن‌ها استفاده نمی‌شود.

صنایع غذایی اصفهان

طبق آمارهای دریافت شده، استان اصفهان چیزی حدود ۲۵ درصد از صنایع غذایی برتر کشور را در خود جای ‌داده است. فعالان صنایع غذایی اصفهان مدت‌هاست وارد عرصه‌ی تجارت و صادرات محصولات خود به دیگر کشورها شدند و در این سال‌ها توانسته‌اند رضایت مشتریان بین‌المللی خود را تا حد زیادی جلب کنند.

حدود ۷۰۰ واحد صنعتی و کارگاهی در اصفهان فعالیت می‌کنند که از این تعداد تقریبا ۲۰۰ واحد صنعتی محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کند. امروزه در جهان صنایع غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا به دلیل تغییر سبک زندگی، افراد زیادی از محصولات صنایع غذایی استفاده می‌کنند و کیفیت و سلامت این صنایع، می‌تواند معیار بسیار مهمی برای پویایی اقتصاد یک کشور باشد.
این حجم از تولیدات صنایع غذایی اصفهان بستر بسیار مناسبی را برای صنایع جانبی ازجمله صنایع بسته‌بندی، نگهداری و حمل‌ونقل مناسب ایجاد می‌کند.

طبیعتا اگر محصولات تولید شده ازنظر بسته‌بندی، کیفیت و نگهداری در شرایط مطلوبی نباشند حجم زیادی از آن‌ها از بین می‌رود و یا کیفیت خود را از دست می‌دهد؛ این به ‌منزله‌ی از دست دادن سرمایه‌ی تولیدکنندگان است و می‌تواند بخش زیادی از جامعه را درگیر کند.

حضور پررنگ صنعت سردخانه اصفهان در این حوزه می‌تواند موجب اشتغال، حفظ سرمایه و درنهایت ارتقاء سطح کیفی صادرات شود. بدیهی است که باید این کار، به‌صورت تخصصی و علمی انجام شود تا نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد.

صنایع دارویی اصفهان

سردخانه اصفهان

در این سال‌ها صنایع دارویی اصفهان پیشرفت‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده است و اینک ۱۴ شرکت دارویی مختلف حدود ۸۰۰ قلم دارو را در کشور تولید می‌کنند. این آمار بسیار مناسب باعث شده که اصفهان، به‌عنوان قلب سوم داروسازی ایران به شمار بیاید.

۴ درصد از داروهای مورد مصرف کشور وارداتی هستند و با هزینه‌های بسیار زیاد، خریداری می‌شوند به‌گونه‌ای که ۲۵ درصد از کل بودجه‌ی دارویی کشور صرف خرید آن‌ها می‌شود.

این داروها از نظر فناوری ساخت، دارای پیچیدگی‌های خاصی هستند که تنها چند کشور در جهان این فناوری‌ها را در اختیار دارند. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مواد اولیه این داروها را تولید می‌کند، اما تاکنون موفق به ساخت آن‌ها نشده است.
این دانشگاه تاکنون دستاوردهای زیادی داشته و توانسته است فناوری ساخت بسیاری از داروها را بومی‌سازی کند و آن‌ها را با قیمتی به‌صرفه‌تر در درون کشور تولید نماید.

۵۰ درصد سهم دارویی کشور آنتی‌بیوتیک‌ها هستند که بخش زیادی از آن‌ها در صنعت داروسازی اصفهان تولید می‌شود. تمام مواردی که در بالا ذکر شد بیانگر وجود پتانسیل‌های بسیار مناسب، برای صنایع پخش و نگهداری محصولات داروی است. طبیعتا محصولات دارویی حساسیت بیشتری به تغییرات دما دارند و به همین منظور، نیازمند سیستم‌های کنترل دمای بسیار دقیق هستند.

این می‌تواند پتانسیل بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در صنعت سردخانه اصفهان باشد. در صورت توافق درست با شرکت‌های داروسازی شما می‌توانید، درآمد بسیار خوبی از ساخت و نگهداری سردخانه به دست بیاورد.

مراکز فروش اصفهان

شهر اصفهان بسیار پهناور و بسیار زیباست. این شهر سالانه پذیرای حجم زیادی از بازدیدکننده‌ها و توریست‌ها است. زیبایی‌های بصری و صنایع‌دستی بی‌بدیل اصفهان، جاذبه‌ی بسیار قدرتمندی برای این بازدیدکنندگان به‌حساب می‌آیند و در کنار آن‌ها، سوغاتی‌های خوراکی و خوردنی‌های منحصربه‌فرد اصفهان نیز بسیار جذاب هستند.

زمانی که یک شهر این حجم ورودی را در سال دارد، نیازمند زیرساخت‌هایی مانند هتل‌های مناسب و فروشگاه‌های مجهز است. فروشگاه‌ها و هتل‌ها حجم زیادی از مواد غذایی را درون خود نگهداری می‌کنند و طبیعتا نیازمند ایجاد یک سردخانه در درون خود هستند.

این مراکز حجم خرید زیادی را از شرکت‌ها انجام می‌دهند و به همین دلیل باید بتوانند شرایط مناسبی را برای نگهداری از آن‌ها ایجاد کنند.
این عامل می‌تواند یک پتانسیل بالقوه برای پیشرفت صنعت سردخانه اصفهان باشد. سرمایه‌گذاری بر روی احداث سردخانه‌های مناسب در موقعیت‌های مکانی استراتژیک، می‌تواند مشتریانی را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد.

تعمیر و نگهداری سردخانه‌ها نیز کاری بسیار پرهزینه است و همچنین اعتماد به افراد مختلف برای تعمیر و نگهداری این تجهیزات، ریسک بالایی دارد و به همین دلیل شرکت‌ها و هتل‌ها، ترجیح می‌دهند برای انجام این کار با شرکت متخصص و باتجربه قرارداد ببندند تا هزینه‌های آن‌ها کاهش داده شود.
نتیجه‌گیری
با توجه به فرصت‌های مناسب موجود در بخش کشاورزی، صنایع غذایی و صنایع دارویی اصفهان، قطعا سرمایه‌گذارانی که وارد بخش خدمات نگهداری و حمل‌ونقل شوند می‌توانند بازده ملی خوبی از سرمایه‌گذاری خود داشته باشند. بدیهی است که این مهم نیازمند رصد بسیار دقیق و بررسی حوزه‌های مختلف متناسب با نوع و میزان سرمایه‌گذاری است.

صنعت سردخانه اصفهان و فنّاوری سردخانه و برودت یکی از معیارهای سنجش پیشرفت صنعت کشورهاست و تعداد واحدهای سردخانه‌ای بیانگر قدرت فنی و صنعت یک کشور به شمار می‌رود. برای احداث سردخانه در شهرهای مختلف باید اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری مواد غذایی مختلف را داشته باشید تا بتوانید تجهیزات مورد نیاز برای احداث سردخانه را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

ثبت سفارش و درخواست مشاوره رایگان

نوع درخواست