سردخانه تهران

انواع سردخانه تهران

یکی از مهم‌ترین اجزای هر کارخانه یا تاسیسات، سردخانه است. سردخانه‌ها از مهم‌ترین ابزارها برای نگهداری از مواد مختلف و حفظ کیفیت آن‌ها هستند. با استفاده از سردخانه تهران می‌توانید کیفیت محصولات و مواد مختلف را مانند روز اول حفظ کنید. سردخانه را می‌توان از چندین جهت به دسته‌های گوناگون تقسیم کرد. در این مقاله به بیان لزوم استفاده از سردخانه و انواع دسته‌بندی‌های موجود برای آن خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

سردخانه تهران

سردخانه چیست

اگر بخواهیم به صورت کاملا خلاصه مفهوم سردخانه را توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که سردخانه مکانی برای سرد نگه داشتن کالاها و محصولات است. در واقع می‌توان گفت که سردخانه بخشی از یک ساختمان برای حفظ کیفیت کالا است. مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظیفه سردخانه جلوگیری از فساد کالاها و محصولات و حفظ کیفیت آن‌ها است. البته کاربرد سردخانه‌ها تنها در نگهداری مواد غذایی، گیاهی، دارویی، محصولات کشاورزی و سیستم‌های نظامی خلاصه نمی‌شود. دسته‌بندي‌هاي مختلفي براي سردخانه تهران وجود دارد. اگر بخواهيم به يكي از اين دسته‌بندي‌ها اشاره كنيم مي‌توانيم چهار دسته زير را نام ببريم:

  • سردخانه‌هاي خانگي (به عبارتي همان يخچال‌هايي كه در خانه‌هاي شخصي از آن استفاده مي‌شود)
  • سردخانه‌هاي سوپرماركت‌ها که از آن برای نگهداری انواع مواد غذایی، گوشتی و بستنی‌ها استفاده می‌شود.
  • سردخانه‌های تجاری که مورد استفاده فروشگاه‌های بسیار بزرگ، هتل‌ها، رستوران‌های بزرگ، پادگان‌ها و حتی دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند.
  • سردخانه‌های صنعتی که در کارخانه‌ها از آن استفاده می‌شود.

البته همان‌طور که گفتیم دسته‌بندی‌های گوناگون و متنوعی برای سردخانه‌ها موجود است. در ادامه به معرفی دیگر دسته‌بندی‌های سردخانه‌ها خواهیم پرداخت.

انواع سردخانه تهران از نظر دمای نگهداری

سردخانه‌های صنعتی را به طور کلی می‌توان به دو نوع سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر تقسیم کرد. هر یک از انواع مزایا و کاربردهای مربوط به خود را دارند و می‌توان از آن‌ها برای نگهداری مواد غذایی مختلف بهره برد. البته این سردخانه خود می‌توانند به دو بخش سردخانه‌های ثابت و سردخانه‌های متحرک تقسیم شوند. در هر صورت در این بخش از مقاله به توضیح انواع زیر صفر و بالای صفر سردخانه تهران خواهیم پرداخت:

1. سردخانه زیر صفر

اولین نوع سردخانه که به معرفی آن می‌پردازیم سردخانه زیر صفر است. این نوع سردخانه با نام سردخانه انجماد نیز شناخته می‌شود. دلیل این نام‌گذاری این است که از این نوع سردخانه برای انجماد مواد از دمای -12 تا -23 درجه سانتی‌گراد استفاده می‌شود. البته رایج‌ترین سردخانه‌های زیر صفر سردخانه‌هایی هستند که با دمای -18 درجه سانتی‌گراد کار می‌کنند. در سردخانه‌های زیر صفر محصولاتی مانند گوشت، ماهی، مرغ، سبزیحات و صیفی‌جات منجمد نگهداری می‌شوند.

2. سردخانه بالای صفر

دمای سردخانه‌های بالای صفر می‌تواند از +1 تا +4 درجه سانتی‌گراد متغیر باشد. در واقع در این نوع سردخانه‌ها از دمایی بالاتر از دمای انجماد محصول برای نگهداری آن استفاده می‌شود. سردخانه‌های بالای صفر خود به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند:

  • کوتاه مدت

نحوه استفاده از سردخانه‌های کوتاه مدت به این گونه است که محصولات به صورت تدریجی وارد سردخانه شده و پس از چند روز از سردخانه خارج می‌شوند و پس از آن محصولات جدید وارد سردخانه می‌شوند. در واقع حداکثر زمانی که مواد در سردخانه‌های کوتاه مدت نگهداری می‌شوند 15 روز خواهد بود.

  • بلند مدت

در سردخانه‌های بلند مدت بر خلاف نوع کوتاه مدت می‌توان زمان طولانی‌تری مواد و محصولات را نگهداری کرد. این سردخانه‌ها تحت عنوان سردخانه‌های عمومی در انبارهای تجاری ساخته می‌شوند. در سردخانه‌های بلند مدت می‌توان موادی مانند سبزیجات و صیفی‌جات، میوه‌جات، گل و گیاه، مواد دارویی و مواد لبنی را نگهداری کرد.

سردخانه تهران

انواع سردخانه تهران از نظر مکان نگهدرای

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های بسیار رایج سردخانه‌ها، دسته‌بندی آن‌ها از نظر مکان نگهداری است. با توجه به این دسته‌بندی سردخانه‌ها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

1. سردخانه‌های متحرک

سردخانه‌های متحرک نوعی از سردخانه‌ها هستند که مانند یک اتاقک ساخته شده به تجهیزات سردکننده و برودتی متصل می‌شوند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع از سردخانه‌ها، حمل و نقل و جابجایی مواد غذایی و محصولات گوناگون به وسیله کامیون و تریلی است. با نصب سردخانه‌های متحرک در این وسایل نقلیه دیگر نگرانی از بابت انتقال مواد غذايي وجود نخواهد داشت. سيستم عملكرد سردخانه‌هاي متحرك از سردخانه‌هاي ثابت كاملا متفاوت است. علاوه بر اين،‌ گازي كه معمولا در سردخانه‌هاي متحرك استفاده مي‌شود گاز فريون نام دارد.

2. سردخانه‌های ثابت

سردخانه‌هاي ثابت بر خلاف سردخانه‌هاي متحرك قابل نقل و انتقال نخواهند بود. سردخانه‌هاي ثابت بخشي از تجهيزات يك ساختمان يا تاسيسات هستند كه وظيفه شبيه‌سازي شرايط نگهداري انواع محصولات و مواد غذايي مانند درجه حرارت و رطوبت را فراهم می‌کنند.

اصول نگهداری مواد در سردخانه تهران

همان‌طور که گفتیم سردخانه‌ها وظیفه شبیه‌سازی شرایط نگهداری انواع محصولات را بر عهده دارند. برای اینکه هر سردخانه قادر به حفظ سلامت محصول مورد نظر باشد باید چند اصل در آن رعایت شود. برخی از مهم‌ترین اصول نگهداری مواد در سردخانه‌ها عبارت‌انداز:

  • درجه حرارت

همان‌طور که می‌دانید درجه حرارت مناسب برای نگهداری هر محصول متفاوت است. واضح است که نمی‌توانید گوشت منجمد و مواد دارویی را در یک دما نگهداری کنید. پس بهتر است پیش از جایگذاری محصول در سردخانه دمای مورد نیاز را تعیین کنید.

  • گردش هوا

از دیگر اصول بسیار مهم در نگهداری مواد در سردخانه تهران، توجه به فاصله محصولات از یکدیگر است. اگر محصولات با یکدیگر فواصل مناسبی داشته باشند، می‌توانید مطمئن باشید که هوا به طور کامل میان مواد مختلف جریان پیدا کرده و هوای سرد به همه جا خواهد رسید.

  • زمان نگهداری

آخرین نکته در نگهداری محصولات در سردخانه‌ها توجه به مدت زمان نگهداری محصول است. دقت داشته باشید که هر یک از محصولات با توجه به ویژگی‌های خود تا چه مدت زمانی باید در سردخانه نگهداری شوند. مدت زمان نگهداری بیش‌ از حد می‌تواند به محصولات آسیب وارد کند.

به طور خلاصه

همان‌طور که در مقاله بالا گفته شد، سردخانه‌ها از جمله بخش‌های بسیار مهم کارخانجات و تاسیسات هستند که وظیفه تامین هوای سرد برای نگهداری انواع محصولات مانند گوشت، گل و گیاه، مواد دارویی و مواد کشاورزی را بر عهده دارند. سردخانه‌ تهران را می‌توان به دو دسته زیر صفر و بالای صفر و یا ثابت و متحرک تقسیم کرد. سعی کنید حتما به نکات گفته در مقاله برای نگهداری مواد در سردخانه توجه کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید