یخساز اتوماتیک خانگی

یخساز به دستگاه هایی گفته می شود که قادر به تولید یخ می باشند. این دستگاه ها یخ های حبه ای و بلوری کاملا بهداشتی و خوراکی ایجاد میکنند. لذا از این یخ ها می توان برای خنک کردن نوشیدنی ها در انواع مکان هایی همچون رستوران ، هتل ، منزل ، کافی شاپ ، فست فود و … استفاده کرد. یخ سازهای اتوماتیک به طور کلی در دو طرح نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید می شوند. در این مقاله شما را با یخساز اتوماتیک خانگی آشنا خواهیم کرد.

منظور از اتوماتیک بودن یخساز یعنی اینکه کاربر نقشی در کارکرد دستگاه نداشته باشد و صرفا آن را روشن کرده و یخ های آن را برداشت نماید.

یخساز-اتوماتیک-خانگی-صنایع برودتی حقیقی

یخساز نیمه اتوماتیک

نوعی از یخ سازهای نیمه اتوماتیک موجود می باشند که در آنها ، مخزن آب باید به صورت دستی پر شود. ولی هنگامی که مخزن یخ آن تکمیل گردد ، دستگاه به حالت آماده باش قرار می گیرد و فرایند تشکیل یخ را متوقف می کند.

از مزیت های این یخ سازها می توان به ابعاد کوچک و عدم نیاز به آب لوله کشی در آن اشاره کرد. این نوع یخسازها به راحتی در کمد نیز جای میگیرند.

یخ های این دستگاه نیز کاملا بهداشتی می باشند و می توان برای خنک کردن نوشیدنی ها و مایعات از آن استفاده کرد.

یخساز تمام اتوماتیک

یخسازهای اتوماتیک ، بصورت کاملا خودکار آبگیری میکنند. در حقیقت این یخسازها به آب لوله کشی شده متصل می باشند. بهنگام خالی شدن قالب یخ در این نوع دستگاه ها ، یخساز به صورت خودکار قالب یخ را پر می کند. در یخسازهای اتوماتیک وقتی مخزن یخ دستگاه پر شود ، دستگاه یخسازی را متوقف می کند. علاوه بر این ، در مخزن یخسازهای اتوماتیک پسماندهای یخ و آب ، توسط پمپی به بیرون از یخساز تخلیه می شود.

نکاتی طلایی به هنگام خرید یخساز اتوماتیک خانگی

  • یخسازها از جمله دستگاه هایی میباشند که با مواد خوراکی سرو کار دارند ، لذا این دستگاه ها باید ظاهری شیک و تماما بهداشتی داشته باشند.
  • بدنه خارجی یخساز اتوماتیک ، کاملا باید بر پایه بخشنامه های بهداشتی ساخته شود. بدنه بیرونی یخساز نباید پوسیده شود و زنگ بخورد.
  • بدنه داخلی یخساز نیز باید کامللا بهداشتی و بر اساس استاندارد ها ساخته شود. این بدنه نیز باید ضد زنگ باشد و از خود طعم و بوی نامطلوبی به یخ ها منتقل نکند.
  • کندانسور و موتور یخساز در عین کم مصرف بودن باید قوی نیز باشد.
  • یخسازها باید یخ های کاملا بلوری و شفاف (بدون برفک) ایجاد کنند.
  • عایق بندی در یخسازهای اتوماتیک باید به نحو احسن رعایت شده باشد تا یخ ها بهنگام قطعی برق زود آب نشوند.
  • یخ های موجود در مخزن یخساز اتوماتیک نباید توده های یخی بهم چسپیده و بزرگ تشکیل بدهند.
  • یخساز اتوماتیک گارانتی دار خرید کنید. همچنین یخساز اتوماتیک باید دارای خدمات پس از فروش نیز باشد تا در آینده اگر برای قطعه ای مشکلی پیش آید ، بتوان آن را تعمیر و یا تهیه کرد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت 
صنایع برودتی برادران حقیقی مراجعه کنند.


بارکد صنایع برودتی برادران حقیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید