تونل انجماد | سردخانه

کنترل هوا در سردخانه - سردخانه / برودت

کنترل هوا در سردخانه

ذخیره سازی تحت کنترل آب و هوا

این اتاق های ذخیره سازی با کنترل آب و هوای به طور معمول نیاز به کنترل دقیق هر دو دما و رطوبت برای محافظت از محتوای آنها را به طور موثر.

مثلا یک شربت بخرید. در حالی که اکثر شربت در مدت 24 ساعت پس از خرید مصرف می شود، شربت های بسیار معطر اغلب برای ذخیره سازی درازمدت کنار گذاشته می شوند. شربت یکی از معدود کالاها است که می تواند با سن بهبود یابد، اما اگر در شرایط نامناسب نگهداری شود، می تواند به سرعت در حال خراب شدن باشد. درجه حرارت مهم است، شرایط نور نیز مهم است، اما رطوبت مهم است. اگر رطوبت کنترل نشود، چوب پنبه بدتر می شود و شراب را خراب می کند.

با پوست و پوسته های خزدار، اگر درجه حرارت کنترل نشود، یک میکروب که همیشه در آنها وجود دارد، شروع به از بین بردن خز و در نهایت نتیجه یک پوست خزنده خواهد بود.

موزه ملی تاریخ دارای دمای پایین و اتاق کنترل آب و هوا است که در آن به طور منظم نمایشگاه ها، مانند خرس های قطبی، در یک محیط 20 درجه سانتیگراد برای مدت کوتاهی برای کشتن میکروب ها برای حفظ خز قرار می گیرند .

به طور مشابه، موزه بریتانیا دارای اتاق کنترل شده محیطی است که از 40 درجه تا 50 درجه سانتیگراد عمل می کند. این اتاق طراحی شده است تا از هر گونه اشکالاتی که ممکن است در مصنوعاتی که به موزه بازگردانده شده یا اهدا شده اند، کشته شود. بدون این اتاق تهویه، آثار نمایشگاهی می تواند موجب تخریب دیگر نمایشگاه ها شود.

صنایع برودتی برادران حقیقی مجری ساخت سردخانه در سراسر ایران می باشد ، تخصص ما ساخت و مشاوره سردخانه می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *